De ‘euro digital’ kan op weinig enthousiasme rekenen in Spanje. Maar liefst 70 procent van de Spanjaarden geeft aan de digitale euro niet te zullen gebruiken wanneer die beschikbaar komt.
Het wantrouwen tegenover de digitale munt is de afgelopen jaren toegenomen. Twee jaar geleden gaf 65 procent van de ondervraagden aan de munt niet te willen gebruiken, het jaar erna was dat 67 procent en dit jaar al 70 procent.
Prijskaartje van 1,3 miljard euro
Een kwart van de Spanjaarden wil de zogeheten CBDC wel als aanvullende betaalmethode gebruiken, maar altijd naast contant geld en betaalpassen.
De Europese Centrale Bank (ECB) wil de digitale euro ondanks een prijskaartje van 1,3 miljard euro in 2029 invoeren. Voor medio 2027 staat eerst nog een test gepland.
Geen groen licht
Het kan ook zijn dat er überhaupt geen groen licht komt. Lang niet alle parlementariërs en regeringen zitten op de digitale munt te wachten.
Veel Spanjaarden vrezen dat autoriteiten te veel inzicht krijgen in hun betaalgedrag. Daarnaast vragen experts zich af welk probleem de digitale munt oplost.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





En weer wordt het debat over oversterfte uitgesteld, Bergkamp stuurt Kamer met kluitje in het riet
Zwitserse overheid erkent homeopathie als medische behandeling
Een op zeven mensen gelooft in ‘einde’ van de wereld
Wetenschap erkent de héle wietplant: onderzoek naar wietolie bij fibromyalgie wegens succes verder uitgebreid
2 geweldige tips om de verlammende corona-angst te elimineren
De onvrede van het Nederlandse volk: ‘Er broeit een opstand’
Grenzen zijn zo gesteld dat er niet aan voldaan kán worden. Zo bizar zijn de stikstofmaatregelen van het kabinet
Mindfulness werkt net zo goed tegen depressie als antidepressiva
“Nederlandse mediabedrijven worden gekoloniseerd door superrijken”