Robert Redfield, voormalig directeur van de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC, zei in gesprek met Del Bigtree dat long covid ook vaccinatieschade als gevolg van de mRNA-vaccins is.
In zijn eigen praktijk ziet hij veel patiënten met ‘long covid’. Onder die patiënten zijn mensen die geen ‘long covid’ hebben, maar mRNA-vaccinatieschade, onthulde Redfield.
Die schade is echt
“Een deel van mijn praktijk bestaat nu uit mensen met schade door mRNA-vaccins. Die schade is echt,” aldus Redfield in de podcast Ask Dr. Drew.
Redfield was van 2018 tot 2021 hoofd van de CDC en medevormgever van Operatie Warp Speed – het programma voor de snelle ontwikkeling van COVID-vaccins.
Zorgen
De CDC is verantwoordelijk voor de bescherming van de Amerikaanse bevolking tegen gezondheidsrisico’s, enigszins vergelijkbaar met het RIVM in Nederland.
In gesprek met dr. Drew Pinsky deelde Redfield zijn zorgen over vaccinatieschade en het publieke debat:
“Een deel van mijn praktijk bestaat nu uit mensen met schade door mRNA-vaccins. Die schade is echt”, aldus @DrBobRedfield51
Saillant detail: Robert Redfield was van 2018 tot 2021 hoofd van de Amerikaanse Centers for Disease Control (CDC) en mede vormgever van Operatie Warp Speed… pic.twitter.com/1J5STaPiRW
— Artsen Collectief (@ArtsenC) November 22, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De overheid verspreidt onzin over cannabis. Sonja uit Nijmegen luidt de noodklok
IC-verpleegkundige klapt uit de school: ‘Jullie worden voorgelogen’
Wat is dit mysterieuze ding op Saturnusmaan Titan?
Koningin krijgt volgend jaar meer geld
Voormalig speechschrijver van Bush mag op tv helemaal losgaan op het WEF: ‘Dit is toch hoopvol’
Coronakritische huisarts krijgt ‘intimiderende’ brief van de inspectie: ‘Shame on you, Hugo de Jonge’
Europarlementariërs sommeren EMA vergunning van Covid-vaccins onmiddellijk in te trekken
Verontwaardiging na uitspraken staatssecretaris Van der Burg: ‘Wat hééft dit kabinet toch met dwang?’
Onzin uit de Rutte-jaren: de meest verbijsterende voorbeelden op een rij