In Nederland valt een paar centimeter sneeuw en het hele land is ontwricht. In het hele land geldt code geel vanwege gladheid en in Groningen werden vanwege sneeuw twee N-wegen afgesloten. Gisteren reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege het winterweer.
De NS hanteert dit weekend een winterdienstregeling. Daardoor rijden er zaterdag en zondag een stuk minder treinen. Of ook maandag een winterdienstregeling geldt, is nog niet bekend.
Het nieuws in het kleine land Nederland staat vol met overdreven verhalen over de sneeuw, alsof het iets bijzonders is. Openbaar vervoer rijdt niet meer. Ook hier in Moskou sneeuwt het vandaag erg hard, met zo’n 25 cm verse sneeuw vandaag. Maar alles functioneert nog.. pic.twitter.com/6FxbbLpaly
— sonja van den ende (@SonjaEnde) January 9, 2026
25 centimeter
In Moskou sneeuwt het al drie weken, maar alles functioneert nog, stelt journalist Sonja van den Ende vast. Vrijdag viel in de Russische hoofdstad zo’n 25 centimeter verse sneeuw. De temperaturen kunnen tot -19 graden Celsius gaan.
Bussen, trams, de metro, alles rijdt gewoon. “Wat dat betreft gaat alles hier gewoon door,” aldus Van den Ende, die min of meer verbannen is uit de Europese Unie vanwege haar verslaggeving over de oorlog in Oekraïne. “Persvrijheid”, wordt dat genoemd.
Overdreven verhalen
“Er is in Nederland allemaal chaos en waanzin in de media over sneeuw. Het nieuws in het kleine land Nederland staat vol met overdreven verhalen over de sneeuw alsof het iets bijzonders is,” zegt ze.
Ook schrijver en auteur William Immink deelde beelden van de hevige sneeuwval in Moskou:
Een paar kiekjes van de hevige sneeuwval in Moskou. pic.twitter.com/IY8p8Q0kWd
— William Immink (@immink_william) January 9, 2026
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Waarom mensen in Europa nu zo massaal tegen de beruchte elite stemmen
Oud-huisarts vraagt aandacht voor onderzoek: ‘De conclusies waren op zijn zachtst gezegd schokkend’
Wilt u ook geen proefkonijn zijn van 5G? Help dan nu mee om deze actie tot een nog groter succes te maken
Kijk: ‘Briljant’ filmpje over covidpas – ‘Dit is onwettig en tart elke logica’
Oekraïense klokkenluider onthult wie er achter MH17-ramp zit. ‘En nee, het is niet Rusland’
Turkije: De zoveelste CIA-operatie onthuld door journalisten
De graaicultuur onder Nederlandse ziekenhuisbestuurders
‘Mijn oma van 93 is vanochtend overleden. Een paar dagen na de tweede vaccinatie’
Deze thee maakt korte metten met kankercellen. Onderzoekers doen belangrijke ontdekking