Het Europees Parlement koopt advertentieruimte bij de mainstream media om boodschappen van parlementsleden uit gevestigde partijen te pushen. Dit gaat heel erg ver en zouden we nooit mogen aanvaarden, vindt het Vlaamse parlementslid Maurits Vande Reyde.
De artikelen gaan niet over wat het parlement doet, het is “schaamteloze promo” in de vorm van gewone artikelen, licht Vande Reyde toe.
Dit gaat heel erg ver en zouden we nooit mogen aanvaarden. Het Europees Parlement koopt adverentieruimte bij klassieke media om boodschappen van parlementsleden uit klassieke partijen te pushen. Niet zomaar over wat het parlement doet. Wel gewoon schaamteloze promo in de vorm van… pic.twitter.com/nZRCKrpuqY
— Maurits Vande Reyde (@Mauritsvdr) March 14, 2026
Niet onschuldig
Onlangs was de Eurocommissaris voor digitale agenda op bezoek in het parlement. Ze zei heel duidelijk dat het een bewuste strategie is van de Commissie om “desinformatie” en “sociale media-platformen” te bestrijden. Dat doen ze door nóg meer subsidie te geven aan de mainstream media.
Daarbij hoort dus ook deze absurde zelfpromotie voor een select aantal politici, merkt Vande Reyde op. Vermomd als echte berichtgeving.
Dat is niet onschuldig, benadrukt hij. “De strijd tegen desinformatie wordt steeds meer een terugkeer naar de jaren tachtig. Toen was het doodnormaal dat politici […] krantenredacties rechtstreeks aanstuurden/afblaften.”
Zeer gevaarlijk pad
Vande Reyde wijst erop dat de specifieke campagne van DPG Media intussen is gestopt, wegens de beroepseer van de redactie. “Waarvoor hulde, maar de schuldigen in dit verhaal zijn natuurlijk het Europees Parlement en de politici die deze agenda hebben goedgekeurd.”
De gevestigde partijen keuren dit soort indoctrinatie goed, zegt hij nog. “Zeer gevaarlijk pad.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De Jonge wil met dwang bouwlocaties aanwijzen: ‘Blijf vooral geloven dat we in een vrij land leven’
Wat als straks blijkt dat deze partijen een medische misdaad van ongekende proporties op hun geweten hebben?
Fabrikant van ‘ons’ coronamedicijn stopt 249 sterfgevallen in doofpot
Baudet onthult wat premiers van Nederland met elkaar gemeen hebben: ‘Dit moeten Nederlanders een keer gaan inzien’
Enorm Amerikaans truckerskonvooi gaat Washington DC bezetten, Witte Huis ‘in paniek’
Wannabe activistisch docent, nazi-sniffer en notoir Twitter-trol. Dit is het illustere activistengezelschap achter anti-Baudet Manifest
CIA misleidde atoomagentschap IAEA over kernprogramma Iran
Het NineForNews Jaarboek is verschenen. Wees er snel bij
Mevrouw Faber ontmaskert klimaatactivist Lars (12) als naïef kindsoldaatje: ‘Je reinste manipulatie!’