In de media wordt gewaarschuwd voor nakende brandstoftekorten. Eurocommissaris van Energie Jorgensen, die een prominente WEF-partner was, wil dat EU-lidstaten brandstofbesparing overwegen.
Schipper Henk Boonstra zit al wekenlang met een schip vol diesel en mag niet lossen. Weken geleden heeft hij geladen in Vlaardingen met bestemming Amsterdam. Daarna een nieuwe bestemming: Gent. Ook in Gent mocht hij niet lossen: de lading moest naar Rotterdam Europoort.
Partner van het WEF
Inmiddels vaart zijn schip al vier weken met de lading in het rond, schrijft hij op sociale media. Ook andere schepen met lading van Trafigura, een grondstoffenhandelaar in Singapore, treft hetzelfde lot.
Boonstra wijst erop dat Trafigura, eigenaar van miljoenen tonnen olie en aanverwante producten, partner is van het WEF en in het verleden al meerdere keren is beboet wegens marktmanipulatie, het omkopen van olieproducerende landen, et cetera.
Van tekorten is geen sprake
“Schaarste en tekorten worden gecreëerd,” aldus de kapitein. “Er is voldoende brandstof beschikbaar in de duizenden hectare aan tankopslagparken door heel Europa. De tankvaart is de afgelopen 20 jaar exponentieel gegroeid en vervoert miljoenen tonnen brandstoffen van zeehavens naar het binnenland tot aan de Zwarte Zee.”
Van tekorten is geen sprake, benadrukt de schipper. Hij voegt toe dat Nederland een zeer belangrijke brandstoffenleverancier is aan de zeevaart. “Miljoenen tonnen diesel en stookolie worden vanuit Nederland als brandstof aan de zeevaart verkocht (economisch belang).”
De kapitein zegt zich grote zorgen te maken over de komende tijd. “Er liggen steeds meer tankschepen te wachten op opdrachten.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







Complottheorieën in de Franse media: “Aanslagen Parijs georkestreerd door Franse overheid”
Neuroloog ontslagen na kritiek op coronabeleid: ‘Ik ga voor het eerst in mijn leven de barricaden op’
Mainstream media belazeren de kluit met ‘nooit eerder vertoonde beelden’ Venezuela. Lees deze messcherpe analyse
Geestverschijning: ‘Ik zag een vrouw gekleed in het wit’
Commandant Landstrijdkrachten: voor elke dode aan eigen zijde moeten er 20 aan de andere kant sneuvelen
Ze zijn echt, gevaarlijk en slecht: meteoroloog pleit in dit radio-item voor parlementair onderzoek naar chemtrails
Illegale cannabisolie ‘stopt groei’ hersentumor Britse vader
‘Coronaspoedwet maakt van premier Rutte een alleenheerser’
Opgepast! Het is koud buiten: ‘Groene’ energie faalt in Duitsland, kolen en gas bieden redding