Mens en Dier

Klaus Schwab en het WEF: afluisterapparaat, doofpotcultuur en een comeback

Help anderen door deze info met je vrienden op je social netwerk te delen!

Oprichter van het World Economic Forum Klaus Schwab heeft aangifte gedaan nadat in zijn privéwoning een afluisterapparaat werd gevonden, terwijl tegelijkertijd uitkomt dat het WEF interne onderzoeksbevindingen over zijn wangedrag bewust achterhield voor het publiek. En alsof dat nog niet genoeg is: de 88-jarige Schwab wil zijn macht bij het Forum gewoon terugkrijgen.

Afluisterapparaat in villa ontdekt

Tijdens een routinecontrole van zijn woning in Genève — vlak bij het WEF-hoofdkantoor — werd een afluisterapparaat gevonden in Schwabs privékantoor. Hij heeft aangifte gedaan bij de Zwitserse autoriteiten. Volgens een eerste technische beoordeling zou het apparaat de afgelopen drie jaar geplaatst zijn. Wie erachter zit, is nog onduidelijk — en het onderzoek loopt.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Dat juist Schwab wordt afgeluisterd is opmerkelijk. De man die jarenlang wereldleiders, topbestuurders en miljardairs naar Davos trok om de toekomst van de mensheid te “hervormen”, blijkt zelf onderwerp te zijn van verregaande surveillance. Of het nu gaat om een overheidsdienst, een rivaal of een interne factie binnen het WEF zelf — niemand heeft het tot nu toe opgeëist.

De doofpot rondom het interne onderzoek

Terwijl Schwab de buitenwereld wil laten geloven dat hij volledig is vrijgepleit, vertelt The Wall Street Journal een ander verhaal. Het blad heeft interne documenten ingezien waaruit blijkt dat advocaten die het onderzoek uitvoerden, het WEF-bestuur wél degelijk op de hoogte stelden van ernstige misstanden — maar dat deze bevindingen bewust buiten de officiële publieke verklaring werden gehouden.

Wat stond er werkelijk in die vertrouwelijke rapporten? Onder meer: een systematisch patroon van pesterijen en psychologisch geweld, waarbij ook Schwabs echtgenote Hilde betrokken zou zijn geweest. Zwangerschapsdiscriminatie. Openbare vernedering van medewerkers. Misbruik van bedrijfsmiddelen voor privédoeleinden — denk aan luxe reizen, bontjassen, Russisch theeservies en manchetknopen van Tiffany. En dan nog iets dat de wenkbrauwen flink doet fronsen: het bewust manipuleren van de Global Competitiveness Rankings, een rapport dat bedoeld is om landen eerlijk te vergelijken op economische prestaties.

Gemanipuleerde wereldrankings

Dat laatste detail verdient extra aandacht. Uit de interne bevindingen blijkt dat Schwab in 2017 en 2018 een rangschikkingsverbetering voor het Verenigd Koninkrijk eigenhandig uitstelde, omdat hij niet wilde dat die uitkomst het Brexit-kamp van munitie zou voorzien. In 2022 stuurde hij een ongepubliceerde conceptversie van hetzelfde rapport naar een hoge regeringsfunctionaris van een Zuidoost-Aziatisch land — nadat dat land lager was geëindigd — en gaf hij opdracht de publicatie op te schorten. Het rapport werd uiteindelijk nooit gepubliceerd.

Dit is geen “kleine onregelmatigheid”. Dit is het actief vervalsen van internationale economische data om politieke relaties te beschermen. Precies het soort machtsmisbruik dat het WEF altijd pretendeert te willen bestrijden.

Schwab wil gewoon terug aan de top

Ondanks alles heeft Schwab brieven gestuurd naar WEF-bestuursleden met een waslijst aan eisen. Hij wil een adviserende rol waarbij hij inspraak krijgt in de benoeming van toekomstig leiderschap. Hij eist toegang tot WEF-gebouwen en communicatiekanalen. Hij wil persoonlijke beveiliging op kosten van het Forum, en dat het Forum minimaal de helft van zijn juridische kosten betaalt. Ook willen hij en zijn vrouw afscheidsbezoeken brengen aan buitenlandse WEF-locaties — uiteraard gefinancierd door de organisatie.

Dit terwijl hij bij zijn vertrek al een vertrekpakket ontving van omgerekend zo’n zeven miljoen dollar aan pensioenbetalingen, plus tweehonderdduizend dollar om zijn kantoor te ontruimen en een privésecretaresse thuis te bekostigen. In ruil daarvoor had hij beloofd zich niet meer met het Forum te bemoeien. Die belofte lijkt hij nu aan zijn laars te lappen.

Een organisatie in vrije val

Het WEF zelf verkeert intussen in zwaar weer. Topman Borge Brende stapte eerder dit jaar al op nadat zijn banden met veroordeeld pedofiel Jeffrey Epstein aan het licht kwamen. De interim-voorzitter van het bestuur, oud-Nestlé-topman Peter Brabeck, trok zich terug nadat hij intern alarm had geslagen over een giftige werkcultuur. Het bestuur wordt nu tijdelijk geleid door BlackRock-topman Larry Fink en André Hoffmann van Roche — twee mannen die zelf symbool staan voor de corporatieve macht die critici van het WEF al jaren bekritiseren.

De vraag die steeds luider klinkt: wie controleert eigenlijk de controleurs? Het WEF presenteert zichzelf al decennialang als het geweten van de mondiale economie, de plek waar de “grote uitdagingen van onze tijd” worden aangepakt. Maar achter de schermen lijken dezelfde mechanismen te heersen die het Forum zegt te willen hervormen: machtsmisbruik, vriendjespolitiek en het begraven van onwelgevallige waarheden.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

5 24 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

15 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Annette
Annette
3 uren geleden

HAHAHA, wat een zootje is het daar!

Al drie jaar lang zou de woning van Klaus Schwab worden afgeluisterd? Het lijkt mij wel vreemd, dat die sukkels dat nu pas ontdekt hebben.

Er wordt verondersteld, dat bepaalde instanties hier achter zouden kunnen zitten, maar het kan natuurlijk net zo zijn, dat dit een inside job is geweest.

NU wil die ouwe sukkel dus weer de “macht” naar zich toe trekken. WAAROM gaat hij niet lekker in een comfortabele fauteuil zitten, met een sigaar (een dure Havana) en een glas wijn?

Zoals ik naar dit hele verhaal kijk, lijkt het erop, dat dat stelletje reptielen elkaar langzaam aan aan het vernietigen zijn.

Wat mij betreft helemaal prima! Wij kunnen dat uitschot missen als kiespijn.

Ik schreef daarnet, dat die Klaus maar lekker met een glas wijn en een sigaar moest gaan vegeteren, maar eigenlijk gun ik dat dat smerige krapul helemaal niet.

Ik zou eerder kiezen voor het in het openbaar, uiteraard met pek en veren, door een grote menigte heenjagen, om dan vervolgens het laatste restje van zijn méér dan miserabele leven in het cachot door te brengen.

Nu gaat het in dit verhaal alleen om Klaus Schwab, maar er zijn nog wel meer van die verachtelijke figuren, die het verdienen om uitgeschakeld te worden.

Henk Janssen
Henk Janssen
2 uren geleden

Niet bevreemdend; als je alles en iedereen wantrouwt, chanteert, afperst, wegpest en ziekt dan leidt dat uiteindelijk tot een giftige cocktail waar iedereen iedereen wantrouwt, commie-style! Het is ook niet voor niets dat Larry Fink uiteindelijk de boel lijdt; die runt zn onderneminkjes waarschijnlijk op precies dezelfde manier. Corporate America; nothing beats Chinese commies like a well-run commie corp vol van wantrouwen, verraad, omhooglikkerij en pestgedrag.

Bink
Bink
2 uren geleden

Iedereen wil gehoord worden.
Volgens mij schreeuwt Klaus Swans weer om aandacht.
Men kan beter zijn dicipelen in de gaten houden.
Die zijn gevaarlijker.

voortaan Roel G.
voortaan Roel G.
1 uur geleden

De oplichter van het WEF.

Marian Lamina
Marian Lamina
1 uur geleden

Met dank aan de White Heads!

PaulKehl
PaulKehl
1 uur geleden

Staat op het foto de boef uit een James-Bond-Film?

Iemand die gelooft in een betere wereld
Iemand die gelooft in een betere wereld
1 uur geleden

Hoor je dat geluid? Dat is het scheuren van het al veel te lang volgehouden verhaal.
Zie je ze wankelen?
De viezigheid komt naar buiten.
Daar gaan ze, de smeerlappen, allemaal de afgrond in.
Zet je bak popcorn klaar en geniet van de voorstelling.

Duinsnip
Duinsnip
1 uur geleden

Achter de schermen zijn het nog altijd de Amerikanen die de agenda bepalen.
De “vrouw” zit op het “beest”. Nog wel. Voor wie dit begrijpt.

Hamala
Hamala
1 uur geleden

Dit zou iedereen moeten weten en lezen!
Waar blijft de kritiek op koningshuizen hier en elders?
Ook de chr.partijen moeten inzien dat we te maken hebben met ´machtspersonen binnen dit circuit!

Guus Velraeds
Guus Velraeds
1 uur geleden

Stront heeft altijd de neiging om keer op keer boven te komen drijven.

Inhetmeer
Inhetmeer
1 uur geleden

Hoe komt dat tuig aan al die poen, vroeg ik me af in eerste instantie, maar dat zal wel van dat BlackRock komen…….die roofdieren bende van Fink.
Was er niet zomaar 50 miljard weg uit onze pensioenpot na een bezoekje van dat stinkdier?! Nooit meer wat van gehoord. En dan ook nog beveiliging eisen tegen de volkswoede?! Imelda Marcos deed dat ook, terwijl ze de bevolking uitvrat.

Stelen als de raven…….?……..een raaf is een fatsoenlijk wezen tov van dit gore soort dieven…….en ze komen kennelijk óveral gewoon mee weg.

Godnogtoe……wie maakt hier een eind aan!?

Hans
Hans
1 uur geleden

Of het nu het WEF of dat het de FIFA is, de corruptie tiert welig. En dat weet men in Den Haag ongetwijfeld ook heel goed, alleen mag er niet hardop over gesproken worden. Want het volk zou eens door krijgen dat machtsposities vrijwel altijd tot misbruik leiden. Nou, het volk heeft het al lang door en het is de hoogste tijd dat, ook in Nederland, de corruptie keihard wordt aangepakt!

de procedure man
de procedure man
1 uur geleden

het is allemaal misdaad op hoog niveau !!😂🥱🔔

Grens
Grens
1 uur geleden

Zet hem op een stoel met een plus en een min.

Piet KLein
Piet KLein
49 minuten geleden

Steeds weer blijkt dat te veel politici die zich verkopen als vertegenwoordigers van het volk graag ronddansen in de paleizen van de belangrijkheid. Epstein, WEF etc. Men treedt graag toe de exclusieve en geheime top en verloochend de macht, de democratie die hen een positie in de politiek toevertrouwt. De Tweede Kamer moet afdwingen dat politici die deelnemen aan dit soort clubs of volledige openheid moeten geven al dan niet aan een commissie stiekem

Back to top button
15
0
We lezen graag je reactie!x