Arts en publicist Paul Brandenburg, die in Duitsland bekendstaat als een uitgesproken regeringscriticus, werd door de Bundespolizei op de luchthaven van Berlijn opgepakt. Dat bevestigt zijn advocaat Markus Haintz. Brandenburg had zojuist zijn tienjarige kind naar Berlijn gebracht.
Vluchtgevaar als excuus voor een arrestatie
De reden voor het uitschrijven van een arrestatiebevel is op zijn zachtst gezegd opmerkelijk. Justitie beriep zich op “vluchtgevaar”, terwijl Brandenburgs advocaten er uitdrukkelijk op wijzen dat hun cliënt vanwege zijn kind meerdere keren per maand naar Berlijn reist. Zowel politie als het openbaar ministerie waren hiervan op de hoogte. Toch werd het bevel uitgeschreven. Brandenburg werd na voorgeleiding aan de rechter overgebracht naar de gevangenis in Berlijn, waar hij sindsdien in voorlopige hechtenis zit.
Advocaten Haintz en zijn collega Viktoria Dannenmaier vechten de hechtenis aan en proberen hun cliënt zo snel mogelijk vrij te krijgen. Als dat niet lukt, verwachten zij dat er een nieuw arrestatiebevel wordt uitgeschreven — ditmaal met een andere motivering, nu Brandenburg in de gevangenis uiteraard niet meer “op de vlucht” kan zijn. Mogelijk moet hij dan wekenlang wachten.
𝗗𝗶𝗿𝗲𝗸𝘁 𝗮𝗺 𝗙𝗹𝘂𝗴𝗵𝗮𝗳𝗲𝗻:🚨𝗦𝘆𝘀𝘁𝗲𝗺-𝗞𝗿𝗶𝘁𝗶𝗸𝗲𝗿 𝗣𝗮𝘂𝗹 𝗕𝗿𝗮𝗻𝗱𝗲𝗻𝗯𝘂𝗿𝗴 𝘃𝗲𝗿𝗵𝗮𝗳𝘁𝗲𝘁!
Der Arzt und Publizist Paul Brandenburg sitzt in Untersuchungshaft! Nach Angaben seines Anwalts Markus Haintz wurde der bekannte Regierungskritiker am Mittwoch von der Bundespolizei am Berliner Flughafen festgenommen. Brandenburg soll gerade sein zehnjähriges Kind zurück nach Berlin gebracht haben. Nach der Vorführung beim Haftrichter kam er in die JVA Moabit.
⚠️Der Vorwurf: Brandenburg soll den noch amtierenden Regierenden Bürgermeister Kai Wegner in sechs Fällen beleidigt beziehungsweise verleumdet haben. Die Äußerungen sollen im Zusammenhang mit Wegners politischer Verantwortung und der wegen Kinderpornografie verurteilten Dragqueen „Jurassica Parka“ stehen. Wegner soll persönlich Strafanträge gestellt haben.
Nun wurde der Haftbefehl offenbar mit Fluchtgefahr begründet, obwohl Polizei und Staatsanwaltschaft nach Darstellung der Verteidigung wussten, dass Brandenburg wegen seines Kindes mehrmals monatlich nach Berlin reist. Seine Anwälte kämpfen jetzt um seine sofortige Freilassung.
💬 AUF1-Chef Stefan Magnet kommentiert das skandalöse Vorgehen folgendermaßen: „Das Regime kann Islamisten, Pädos und Kriegstreiber nicht verhaften. Kritiker ihrer perversen und totalitären Regierungsform aber immer gern…“
Wie sein Anwalt Markus Haintz mitteilt, freut sich Paul Brandenburg über Post:
✉️ Dr. Paul Brandenburg
c/o Justizvollzugsanstalt Moabit
Alt-Moabit 12a
10559 Berlin— AUF1 (@AUF1TV) October 30, 2026
Wat heeft Brandenburg precies gezegd?
De aanklacht draait om zes vermeende beledigingen of lasterlijke uitspraken gericht aan het adres van Kai Wegner, de burgemeester van Berlijn.
Alle bewuste uitspraken houden verband met de ophef rondom de dragqueen “Jurassica Parka”, beter bekend als Mario Olszinski. Deze persoon werd eerder veroordeeld tot tien maanden voorwaardelijke gevangenisstraf wegens kinderporno. Desondanks mocht Parka op 14 juli 2025 een benefietgala modereren in het Berliner Theater des Westens — een avond die nota bene mede georganiseerd werd onder auspiciën van de Berlijnse politie, het politiekorps Brandenburg en het stadsdeel Charlottenburg-Wilmersdorf. Er zijn foto’s opgedoken waarop Parka naast politiefunctionarissen op het podium staat, terwijl het politieorkest van Brandenburg op de achtergrond speelt. Vice-politiechef Marco Langner liet zich zelfs samen met Parka fotograferen.
Kritiek op beleid monddood gemaakt?
Brandenburg had kritische vragen gesteld over de politieke verantwoordelijkheid van Wegner in deze zaak. Die vragen zijn in zijn nadeel uitgelegd als belediging en smaad. Hoe kan het dat een veroordeelde voor kinderporno met de zegen van overheidsinstellingen een politiegala mag leiden, terwijl degene die daar publiekelijk vraagtekens bij zet, achter de tralies belandt?
Het is precies de vraag die Stefan Magnet, hoofdredacteur van de Oostenrijkse alternatieve zender AUF1, stelt. Zijn reactie laat aan duidelijkheid niets te wensen over: “Het regime kan islamisten, pedo’s en oorlogshitsers niet arresteren. Maar critici van hun perverse en totalitaire bestuursvorm — die pakken ze maar al te graag op.”
Een patroon van selectieve handhaving
Hier is sprake van een verontrustend patroon: overheden in Duitsland en daarbuiten blijken steeds vaker bereid om zware juridische middelen in te zetten tegen mensen die hen openlijk bekritiseren, terwijl aantoonbare misstanden — zoals de betrokkenheid van overheidsinstellingen bij een veroordeeld zedendelinquent — ongemoeid worden gelaten. De stap van “belediging” naar voorlopige hechtenis is in dit geval opvallend groot, zeker gezien de flinterdunne basis van het vluchtgevaar-argument.
Voor Brandenburg zelf is de situatie bitter. Hij bracht zijn kind naar Berlijn en eindigde in de cel. Zijn advocaten strijden voor zijn vrijlating, maar de uitkomst is op dit moment onzeker.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





In 1 minuut uitgelegd: waarom het nieuwe box 3-stelsel “fundamenteel verkeerd” uitpakt
Hitler verborg ‘fortuin zó groot dat alle voorgaande piraten- en faraoschatten daarbij verbleekten en amateurwerk leken’
Ze zat aan tafel in Davos. Nu zegt ze: “Wij waren de nuttige idioten”
VIDEO: Ruimtewagen Curiosity spot ‘vreemd wezen’ op Mars
Russell Brand ageert fel tegen Great Reset: het bankroet van de boeren is het gewenste eindpunt
Geschokte reacties om spreidingswet: ‘Ons land moet helemaal kapot’
VN verklaart oorlog aan ‘gevaarlijke’ complottheorieën: ‘Wereld wordt niet heimelijk gerund door elite’
Pepijn van Houwelingen waarschuwt: ‘Zo ging het in de coronatijd, zo ging het met de boeren: het wordt gewoon verplicht!’
Uitspraak VVD-Kamerlid over langeafstandswapens wekt afkeer: ‘WTF denken jullie dat er gebeurt als je Rusland aanvalt?’