Chinese wetenschappers hebben ontdekt dat 6-shogaol, een organische verbinding in gember die lijkt op 6-gingerol, in vitro en in vivo leidt tot de geprogrammeerde celdood van leukemiecellen. De studie is verschenen in het tijdschrift Molecular Cancer.
De onderzoekers zeggen dat 6-shogaol ook bij andere kankersoorten – waaronder longkanker, eierstokkanker en borstkanker – op effectieve wijze celdood kan veroorzaken. Opvallend genoeg gaat 6-shogaol erg selectief te werk: kwaadaardige cellen worden gedood en gezonde cellen blijven onaangetast.
Gember heeft al een lange geschiedenis van gebruik als kruidengeneesmiddel, met name in de Aziatische, Indische en Arabische folklore. Gember wordt onder meer toegepast bij reisziekte en andere vormen van misselijkheid, om de neiging tot braken te onderdrukken.
In de Verenigde Staten wordt gember als tinctuur gebruikt om maagklachten te behandelen. Diverse onderzoeken hebben daarnaast een antidiabetisch effect van gember aangetoond. Volgens de Arabische folklore is gember goed om het geheugen te verbeteren. Van oudsher wordt het ook gebruikt als middel voor verbetering van de hersenfuncties.
Recent wetenschappelijk onderzoek wijst nu op kankerbestrijdende en ontstekingsremmende eigenschappen van gember. 6-Shogaol gaat de strijd aan met kankercellen, maar heeft in tegenstelling tot chemotherapie of bestraling geen schadelijke bijwerkingen.
In 2003 kwamen Taiwanese wetenschappers tot de ontdekking dat 6-gingerol, een organische verbinding die het meest verantwoordelijk is voor de scherpe smaak van de wortelstok van de gemberplant, leidt tot de dood van leukemiecellen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Boer zoekt zijn kat, maar vindt UFO-gat
De Jonge: ongevaccineerde mensen ‘houden het bed bezet van iemand die wél wacht op een operatie’
Baudet zorgt voor vuurwerk in Kamer: ‘Het hele verhaal klopt van geen kant’
Studie Amsterdam UMC over plotselinge hartstilstand sporters gefileerd: ‘Het is nog erger dan ik dacht’
Minister Van Weel zit niet te wachten op vragen van journalisten over Bilderberg: ‘Laat me met rust’
Horecatycoon: ‘Er moet keihard worden ingegrepen op het Binnenhof’
Sirius: we zijn niet alleen op aarde (video)
Baron David de Rothschild, de Slag bij Waterloo en ABN Amro
“De voedingsindustrie dringt ons producten op die ertoe leiden dat we massaal verkouden, te dik of ziek worden”