Dutchbatter Rutten maakte foto’s van de val van Srebrenica. Hij zegt later dat er een Nederlandse militair op staat die helpt met het scheiden van mannen, vrouwen en kinderen op en nabij de basis van Dutchbat in Potocari in de moslimenclave. De opnames werden in juli 1995 gemaakt.
Om het beruchte fotorolletje onder de pet te houden, heeft oud-generaal Ad van Baal zijn eigen vrouw ingezet als spionne. Bij de inlichtingendienst was algemeen bekend dat het filmpje niet was mislukt bij het ontwikkelen, maar achterovergedrukt.
Dat stelt auteur Edwin Giltay in zijn boek De doofpotgeneraal, dat net is verschenen. Toen hij als uitzendkracht bij Casema werkte, bleken er bij de kabelmaatschappij twee vrouwelijke spionnen rond te lopen. Giltay ziet niet alleen hoe klungelig de geheime diensten werken, maar vangt ook een glimp op van een stammenstrijd in de legertop.
Eén van zijn collega’s vertelt openhartig over haar functie bij de Militaire Inlichtingendienst. “Ze zei me dat ik echt niet moet geloven dat het fotorolletje bij het ontwikkelen is mislukt. Het ligt gewoon in het archief van de MID,” aldus Giltay.
Er is al veel geschreven over het fotorolletje van Srebrenica. De foto’s, die ‘per ongeluk’ in een laboratorium waren verprutst, zouden aantonen dat Nederlandse Dutchbatsoldaten in 1995 de Serviërs hadden geholpen bij het wegvoeren van moslimmannen uit de Bosnische enclave Srebrenica. De Serviërs schoten vervolgens meer dan 8300 mannen dood.
Volgens de MID is Giltay ‘volledig gestoord’. Oud-minister Jan Pronk, destijds verantwoordelijk voor Dutchbat, noemt het boek echter ‘goed gedocumenteerd’.
Volgens onderzoeksjournalist Brenno de Winter ligt het erg voor de hand dat er in de nasleep spelletjes zijn gespeeld om de schade te beperken en de beeldvorming bij te sturen. Vorig jaar raakte er nog een cruciaal tapegesprek tussen de corrupte oud-senator Jos van Rey en staatssecretaris Fred Teeven zoek.
Boek: De doofpotgeneraal
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Einsteins alternatief voor de oerknaltheorie
Marc Van Ranst blijft teruggetrokken AstraZeneca-vaccin verdedigen: ‘Wanneer wordt hij veroordeeld voor massamoord?’
Niet normaal wat Big Pharma nu weer heeft gedaan. Zo worden patiënten keihard in de maling genomen
Mysterie: 3 presidenten sterven nadat ze weigeren coronavaccins te verspreiden
De Grote Verdwijntruc: ‘Hitler wist verdraaide goed dat de FBI naarstig naar hem op zoek zou gaan na zijn verdwijning’
Denemarken gaat massaal landbouwgrond opkopen en laat boeren betalen voor koeienscheten: ‘Echt hélemaal gek geworden’
Kijk: Professor barst in tranen uit als hij vertelt over het kwaad dat gevaccineerden is aangedaan
‘Dit is toch te erg’: Oud-nieuwslezeres Pia Dijkstra stottert en stuntelt, wordt gesouffleerd door ambtenaren
Geen bewijs dat door mens gemaakte CO2 schuld heeft aan opwarming van de aarde. Dit is hoe de politiek correcte dictatuur het debat lamlegt