Onderzoekers van de KU Leuven hebben ontdekt dat zuurstoftekort in tumorcellen bijdraagt tot de groei van kanker. Een verbetering van de zuurstoftoevoer naar de tumoren maakt kankercellen minder vatbaar voor groei.
De wetenschappers toonden op basis van een onderzoek bij 3000 tumoren van patiënten aan dat zuurstoftekort een belangrijke rol speelt bij hypermethylering; een proces dat de buitensporige groei van kankercellen stimuleert.
De onderzoekers ontdekten dat een betere zuurstoftoevoer de ontwikkeling van kanker tegenging. Aan de hand van proeven op muizen werd aangetoond dat de aanvoer van zuurstof het proces van hypermethylering kan stoppen.
Enorm vooruithelpen
Het onderzoek heeft ingrijpende gevolgen, want het toont aan dat een betere zuurstoftoevoer naar tumoren de woekerende cellen minder vatbaar maakt voor groei. “Onze bevindingen kunnen het kankeronderzoek enorm vooruithelpen,” zei hoogleraar Bernard Thienpont van de KU Leuven. Hij hoopt dat de patiënt er snel baat bij zal hebben.

“Een slechte toevoer van zuurstof zorgt ervoor dat de kanker zich agressiever en sneller ontwikkelt,” ging hij verder. “Intuïtief zou je denken: laat ze stikken en sterven. Maar dat is niet het geval. Een tumor die te weinig zuurstof krijgt, heeft de neiging om uit te breken.”
Otto Warburg
Dokter Otto Warburg (1883-1970) toonde in 1924 al aan dat alle vormen van kanker een primaire oorzaak hebben: een tekort aan zuurstof in de cel. Voor zijn onderzoek naar kanker kreeg hij in 1931 een Nobelprijs.
Is het werk van Warburg al die jaren onderschat, onvoldoende verder onderzocht of gewoon geheim gehouden? Zijn al die onderzoeksfondsen gedurende vele jaren besteed aan onderzoeken die niet ter zake deden en had men dit al die tijd al kunnen weten?
Het onderzoek van de Belgische wetenschappers is gepubliceerd in het prestigieuze wetenschappelijke vaktijdschrift Nature.
Boekentip: Het verzwegen verhaal over kanker
[VIB]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Gideon van Meijeren is het CIRCUS in de Tweede Kamer spuugzat: ‘Dit is de wereld op zijn kop’
Professor Sucharit Bhakdi: ‘We zijn in oorlog! Sta op!’
Superaarde bevat mogelijk vloeibaar water (video)
Apotheker krijgt onaangekondigd bezoek van inspectie vanwege ivermectine – ‘Ik dacht: dit is het moment’
Er vindt momenteel een ‘ontwaking’ plaats: ‘Historische’ massazaak tegen Australische overheid
Mysterieuze Toengoeska-explosie tot wel 1000 keer krachtiger dan atoombom
Al Gore zit achter de dwaasheid van global warming. Oud-meteoroloog krijgt veel aandacht door dit confronterende interview
Tijdens het debat over de mondkapjesdeal gebeurde er iets heel vreemds
NOS: 38C in Siberië, warmt keihard op! Ondertussen in Siberië: ongewoon koud, sneeuw in juli