Jean-Marie Le Pen, oprichter en erevoorzitter van Front National, heeft opnieuw van zich laten horen. Enkele dagen geleden zei hij tegenover een Russische krant nog dat de aanslag op Charlie Hebdo begin deze maand ‘de stempel van geheime diensten draagt’.
“Er kwam zo snel een reactie vanuit de politiek en de media, dat er geen ruimte is geweest voor improvisatie,” zei hij tijdens een bijeenkomst in Parijs. “Er is van tevoren een plan in elkaar gedraaid.” De uitspraken werden vervolgens overgenomen door de Franse krant Le Monde.
Geheime organisatie
Le Pen betwijfelt of de terroristen daadwerkelijk zijn gedood. “We kunnen mensen uitschakelen met een slaapgasgranaat […] Ik ben niet naïef,” zei hij. Hij voegde volgens de krant toe dat de terroristen ‘lid waren van een geheime organisatie’.
Jean-Marie Le Pen zei ook dat het aantal demonstranten bij de Mars van de Republiek op 11 januari ‘was overdreven’. Volgens officiële schattingen deden zo’n vier miljoen Fransen mee aan de mars.
Op 16 januari zette hij in een interview met een Russische krant al vraagtekens bij de aanval. “Het achtergelaten paspoort van de broers Kouachi doet me denken aan het brandende vliegtuig op 11 september 2001 en het paspoort van één van de daders dat op magische wijze intact werd teruggevonden,” zei hij.
Hij is van mening dat de Franse autoriteiten deze misdaden hadden moeten voorkomen. Le Pen stelde dat de aanval op Charlie Hebdo ‘de stempel van geheime diensten draagt, maar dat we daar geen bewijs voor hebben’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Gideon van Meijeren gooit alle remmen los: Schwab, Nieuwe Wereldorde, wereldregering, alles komt aan bod
Zeldzame fragmenten van magisch Dodenboek gevonden in Australische collectie
Oud-Kamerlid wil onderzoek naar vele ‘plotse’ en ‘onverwachte’ overlijdens
‘Close encounter’ tussen Jupiter, Venus en Mercurius (video)
Alarmerend veel jonge sporters zakken in elkaar en sterven, hoe kan dat?
Nederland zal 1000 miljard kwijt zijn aan een bij voorbaat volstrekt zinloze operatie. Waarom stemde de Tweede Kamer klakkeloos in met dit onzalige plan?
Verontwaardiging na uitspraken Ollongren over vechtbereidheid: ‘Dat mens wil alleen maar oorlog’
Cannabis heeft een breed scala aan antikankereffecten. Deze Duitse wetenschappers doorbreken het taboe
“CIA zat achter Belgische Bende van Nijvel”