Vrouwen die tijdens de zwangerschap vaak hun mobiele telefoon gebruiken hebben meer kans om een hyperactief kind te krijgen. Dat blijkt uit nieuw onderzoek.
Kinderen van vijf tot zeven jaar oud hebben 28 procent meer kans om hyperactief te zijn als hun moeder tijdens de zwangerschap vier keer per dag meer dan een uur belde met haar mobiel.
Moeders die nooit een mobieltje gebruikten terwijl ze zwanger waren liepen het minste risico om kinderen met emotionele of gedragsproblemen te krijgen.
Straling
Mogelijk heeft dit te maken met de elektromagnetische straling die de toestellen uitzenden.
Er komt steeds meer onderzoek waaruit blijkt dat deze straling een negatieve invloed op de gezondheid kan hebben.
Een internationale groep wetenschappers bestudeerde tussen 1996 en 2011 een groep van 83.884 moeders en kinderen uit Denemarken, Nederland, Noorwegen, Spanje en Korea.
Elektronische signalen
De onderzoekers zijn voorzichtig met het trekken van conclusies. “Ligt het aan de mobiele telefoon zelf?” vroeg onderzoeker Robin Hansen van de Universiteit van Californië – Davis. “Is het iets wat je ouderlijk gedrag beïnvloedt?”
“Zijn het de elektronische signalen die door je brein en lichaam gaan of is het de manier waarop het je interacties met je kind verandert?” vervolgde ze.
Aandacht
Ze voegde toe dat kinderen die zich genegeerd voelen mogelijk hyperactief worden om maar aandacht te krijgen.
“Pas als je gaat huilen, met iets gaat gooien of veel lawaai maakt kijken je ouders op van hun telefoon,” zei dr. Hansen. “Dit versterkt hyperactief gedrag.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Is kurkuma het nieuwe superfood dat alles geneest? Eén theelepel ‘is genoeg om kanker te bestrijden’
Bill Gates krijgt groen licht om de zon te blokkeren
Niet kanker, maar chemotherapie doodt veel kankerpatiënten, onthult onderzoek. Zijn er alternatieven?
De Ruttes, de Ollongrens, de Timmermansen, ze zijn bang voor wat er komen gaat. Vrouw schrijft bijdrage voor de strijd tegen de politieke elite
Nepnieuwsschandaal in mediawereld breidt zich verder uit. Spiegel schorst twee senior redacteuren en klaagt gevallen sterjournalist aan
Zorgminister bevraagd over explosie in aantal volledig geprikte vrouwen dat doodgeboren baby krijgt
Woede over Nederlandse ‘Kinderklimaattop’: ‘Dit is geen onderwijs, dit is gedragsbeïnvloeding pur sang’
Mexicaanse UFO-groep: “We worden bezocht door ruimtewezens”
‘Media blackout’: Miljoenenmars van moslims tegen Islamitische Staat in Irak