Drie journalisten van de Amerikaanse nieuwszender CNN hebben maandag ontslag genomen.
Nadat een verhaal over vermeende banden tussen een vertrouweling van president Trump en een Russisch investeringsfonds moest worden ingetrokken, stapten ze op.
Vorige week legde CNN op zijn website een verband tussen Anthony Scaramucci, de topman van een hedgefonds, en een onderzoek van het Amerikaanse Congres naar het Russian Direct Investment Fund.
Geen bewijs
Er werd echter geen bewijs aangedragen. Het verhaal voldeed niet aan de redactionele normen en werd ingetrokken. Alle links naar het artikel zijn gewist en CNN bood Scaramucci excuses aan.
De journalist die het artikel schreef, Thomas Frank, nam ontslag, evenals het hoofd van de nieuwe onderzoeksafdeling van CNN en een redacteur van die afdeling.
Project Veritas heeft daarnaast een video gepubliceerd van CNN-producent John Bonifield die is gemaakt met een verborgen camera.
Kijkcijfers
Bonifield gaf onder meer toe dat er geen bewijs is voor verhalen die CNN over Rusland schrijft. “Het is voornamelijk gebaseerd op onzin,” zei hij. “We hebben niet veel bewijs.”
Hij bevestigde dat het allemaal draait om de kijkcijfers. Al die dingen waar tijdens de opleiding journalistiek over gepraat wordt – zoals ethiek – zijn leuk en aardig, maar dit is een bedrijf, aldus de producent.
Volgens hem gaan de zaken goed. “Trump is goed voor de zaken,” klonk het.
Misdaad
Bonifield legde uit dat hij instructies krijgt van de top, van directeur Jeff Zucker. Toen CNN een dag lang aandacht had besteed aan Trumps besluit om zich terug te trekken uit het klimaatakkoord, zei Zucker tijdens een vergadering:
“Goed dat jullie verslag hebben gedaan van het klimaatakkoord, maar dat hoeft niet meer. Laten we het weer over Rusland hebben.”
Bonifield erkende: “Ik heb nog geen goed bewijs gezien waaruit blijkt dat de president een misdaad heeft begaan.”
Nog veel meer
Als je niet verslag doet van de feiten, maar vooral aan kijkcijfers denkt, maak je je schuldig aan nepnieuws, zei James O’Keefe van Project Veritas.
“We hebben gezegd dat we de media gaan aanpakken en er gaat nog veel meer komen,” zei hij.
In onderstaande video doet Bonifield nog meer onthullende uitspraken:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Het spookt in Nederland. In deze musea gebeuren hele rare dingen
Ivermectine: paardenontwormer of effectieve behandeling tegen covid?
Aangifte en officiële klacht tegen hoogleraar Wim Voermans: ‘Dit gaat werkelijk alle perken te buiten’
Groot onderzoek linkt straling van telefoons en wifi aan gezondheidsproblemen en ziektes
Klimaattop in Parijs: Overgrote meerderheid van de Britten zegt dat global warming een verzinsel is
Stop met deze waanzin. Nederlanders willen hun geld terug. Kamerlid plaatst klimaatgekkigheid in perspectief met cijfers
Grote twijfels over ‘zoveelste dood’ van IS-leider al-Baghdadi. Ook al een zeemansgraf? En is deze foto in scène gezet?
‘Zet je schrap’: Dit is wat je moet weten over de aanstaande top over vogelgriep
Arts heeft boodschap die alle ouders zouden moeten horen