Tien jaar geleden sloeg de bankencrisis toe in Europa. Volgens financieel geograaf Ewald Engelen van de Universiteit van Amsterdam heeft de EU de burger op schandalige wijze in de kou laten staan.
De bankencrisis leidde tot een diepe recessie die burgers onnodig hard heeft geraakt, stelt hij.
De werkloosheid schoot omhoog, het aantal faillissementen bereikte een recordhoogte en de Europese verzorgingsstaten werden afgebroken.
Politieke macht
Het vertrouwen in de Europese leiders bereikte een dieptepunt. De gevolgen voor de Europese bevolking waren desastreus: meer zelfmoorden, meer scheidingen en meer huisuitzettingen.
Tien jaar later is er vrijwel niets veranderd. De eurozone groeit, maar dat is nog altijd schuldgedreven groei, aldus Engelen.
De banken zijn niet kleiner, maar groter geworden. Hun politieke macht is alleen maar toegenomen en ze schrijven nog altijd mee aan wetgeving.
Nog lang niet over
De bonussen zijn al terug op het niveau van voor de crisis. Ondertussen stijgen de schulden en rijzen de vastgoedprijzen de pan uit.
En dat alles met dank aan het beleid van de Europese Centrale Bank, stelt Engelen. We zijn nog altijd verslaafd aan schuld en de crisis is nog lang niet over.
Ondertussen viert de elite de verjaardag van de crisis als ware het een zege. “De opsomming van wat zij allemaal heeft gedaan, laat zich lezen als een bericht uit het gekkenhuis,” zegt Engelen.
Gefaald
Het herstel is te danken aan doortastend optreden van de EU, zo zegt het Europese establishment zelf.
Engelen vraagt zich af of dit soort uitlatingen voortkomen uit stupiditeit of doortraptheid. Vul zelf maar in.
“De EU heeft op alle fronten gefaald en haar burgers op een schandalige wijze in de kou laten staan,” besluit hij.
[Knack]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Schokkende video toont brute arrestatie van Duitse onthullingsjournalist
Astronomen onderzoeken mysterieus object in de ruimte
Grootste Turkse oppositiepartij komt met bewijs dat Erdogan linkt aan vuile oliehandel met IS
UFO-jagers ontdekken iets mysterieus in video van Duitse straaljagers die vliegtuig begeleiden
Hoe een Nederlandse zwarte paus de wereld regeerde
2 januari, grootste mars van de menselijke verbinding in Amsterdam: ‘Het is nu of nooit’
Dit gebeurt er als de Democraten hun zin niet krijgen en beseffen dat ze in november gaan verliezen
UFO & alien disclosure binnenkort afgedwongen? Wat onthult Steven Greer over deze topgeheime WikiLeaks-achtige informatie?
Nieuwe studie: extract uit cannabis heeft drastisch effect op hersenkanker