Als je een mening hebt over Noord-Korea die afwijkt van die van politici en de mainstream media, krijg je al snel het verwijt dat je een voorstander van het Noord-Koreaanse regime bent.
Zeggen dat de oorzaken van de oplopende spanningen vooral aan de overkant van de Stille Oceaan moeten worden gezocht, is al helemaal uit den boze.
De historische praktijk wijst uit dat sancties tegen Noord-Korea nooit hebben gewerkt, maar toch heeft de VS onlangs weer nieuwe economische sancties opgelegd aan het communistische land.
Volslagen onzin
Is de angst in Noord-Korea voor een Amerikaanse aanval gegrond?
Tijdens de Koreaanse Oorlog werden in het noorden van Korea meer bommen afgeworpen dan in het Verre Oosten tijdens de hele Tweede Wereldoorlog.
Daarbij kwamen minstens drie miljoen Koreanen, oftewel 10 procent van de toenmalige bevolking, om het leven.
Dat een klein land als Noord-Korea, dat de meeste Amerikanen niet eens kunnen aanwijzen op de wereldkaart, een bedreiging vormt voor een militaire grootmacht als de VS is volslagen onzin.
Libië of Irak
Het Noord-Koreaanse regime zegt openlijk kernwapens te ontwikkelen om te voorkomen dat ze zullen eindigen zoals Libië of Irak.
Ondertussen heeft de VS al meer dan 100 militaire bases gebouwd in het Verre Oosten. En dat aantal neemt nog altijd toe.
Reageert
In 1994 sloot Noord-Korea een akkoord met de VS om geen kernwapens te ontwikkelen in ruil voor een aantal toezeggingen. Dat akkoord werd opgezegd door George W. Bush.
In 2005 werd er opnieuw een akkoord gesloten. Noord-Korea zou een kernreactor krijgen voor medische doeleinden en het kernwapenprogramma staken. Bush leverde de kernreactor nooit.
Het land ageert dus niet, maar reageert.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Politiek incorrect boek over global warming gelijk bestseller en uitverkocht. Scepticus onthult hoe de elite ons hersenspoelt
Mysterieuze luchtbevingen worden overal ter wereld gemeld en stellen experts voor een raadsel. Wat zit hierachter?
Cannabis-extract bestrijdt ‘ongeneeslijke vorm’ van leukemie. Waarom krijgen kankerpatiënten deze giftige rommel nog?
John Kerry zegt hier in feite dat ‘hongersnood prima is zolang we het klimaat maar kunnen redden’
Stenen van Stonehenge bevatten verborgen graveringen
Rutte (WEF) gaat praten met Netanyahu (WEF) en Abbas (WEF)
Meer dan 20 jaar maakte de CIA in het diepste geheim gebruik van paranormale vermogens. Deze documentaire doet alles uit de doeken
FVD stelt Kamervragen over levering van zeer omstreden clustermunitie aan Oekraïne
Rusland legt Amerikaanse biolabs in Oekraïne stil en nu verplaatst het Pentagon ze stilletjes naar deze landen