
Wethouder Jan Hoek (GroenLinks) zei op de Almeerse Politieke Markt dat de Floriade naar verwachting enkel gevaccineerde bezoekers zal tellen. De wereldtuinbouwtentoonstelling wordt in 2022 gehouden in Almere.
Hoek zei dat het ‘een coronaproof evenement is’. “Het risico op dat gebied is de tijdelijke of regionale lockdown, bijvoorbeeld een lockdown in Flevoland, die het op dat moment onmogelijk maakt om de Floriade te bezoeken.”
De wethouder voegde toe dat hij ervan uitgaat dat het coronavaccin in de zomer van 2021 beschikbaar zal zijn, ‘zodat de Floriade 2022 uitsluitend gevaccineerde bezoekers zal tellen’. “Dat is toch wel een beetje een redelijke aanname.” Mocht het vaccin er tegen die tijd nog niet zijn, dan is de Floriade in ieder geval coronaproof, aldus Hoek.
Pure discriminatie
“GroenLinks wil alleen gevaccineerden op de Floriade. Dit is pure discriminatie en respectloos naar alle Nederlanders die staan voor het medisch geheim en de integriteit van het lichaam,” reageert Bas Filippini van Vrij en Sociaal Nederland.
Hij wijst er ook op dat VVD en D66 hebben gestemd tegen een motie van Kamerlid Azarkan over geen coronavaccinatieplicht. Deze partijen zijn dus eigenlijk voorstander van een vaccinatieplicht.
Programmamaker Flavio Pasquino voegt toe: “Burgerrechten in een spuit.” Raoul van Heese schrijft: “Doodeng dit.”
“Oh kijk. Het is weer zover. Déjà vu naar 40-45. Alleen zijn er dit keer geen bezetters, maar eigen ‘volksvertegenwoordigers’, twittert Samira Tarrass.
Mirjam Bikker krijgt de volle laag: ‘Het enige waar jij in ‘investeert’, als rasechte Farizeeër, is in Wereldoorlog 3′
Verkeerslicht gefotografeerd op Mars?
Mainstream politici doen alsof Syrië nu ‘bevrijd’ is: deze waarschuwing deed Baudet in 2018
Wat u niet mag weten: De holle aarde (video)
Verbaasde reacties op ‘forse’ veroordeling neuroloog Jan Bonte: ‘De rechtspraak in Nederland is kapot’
Kijk: Franse professor schokt iedereen met rake uitspraken over pandemie
Combinatie thee en goud beter tegen kanker dan chemo
FDF-voorman roept op: ‘Prepare for battle!’
Pfizer-baas Albert Bourla legt nieuwe technologie uit aan publiek in Davos: een pil met een chip