Van de griepprik is niet bewezen wat het effect ervan is. Daarom moeten we ermee stoppen, zegt huisarts Hans van der Linde in Trouw.
Ieder jaar krijgen miljoenen Nederlanders de griepprik, maar het nut ervan wordt toenemend in twijfel getrokken, aldus Van der Linde.
Het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde schreef onlangs dat de hoge beloning van huisartsen bijdraagt aan de instandhouding van de vaccinatie.
Flinterdun
“Na al die jaren blijken de inhoudelijke argumenten om te vaccineren flinterdun,” schrijft Joost Zaat in een hoofdredactioneel commentaar.
“Het gewin gaat boven de principes. Ik zal het maar eerlijk zeggen: ook ik nodig nog steeds mensen uit en ook ik verdien dan aanzienlijk meer dan normaal. Maar schaam me er wel voor,” voegt hij toe.
Huisarts Van der Linde merkt op dat artsen en wetenschappers met conflicterende belangen meebeslissen over griepvaccinatie in de Gezondheidsraad.
Zonder bewijs
Voorstanders van het griepvaccin stellen dat er ieder jaar 2000 griepdoden zijn. Uit een factcheck bleek echter dat slechts een fractie van die 2000 mensen overlijdt aan griep.
Van der Linde zegt dat er in Nederland al 40 jaar lang wordt gevaccineerd tegen griep zonder bewijs.
Afschaffen
Vaccinmakers hebben nooit onderzoek laten doen naar het nut van de griepvaccinatie. Met een dergelijk onderzoek stellen ze hun miljardenomzet namelijk in de waagschaal, licht de huisarts toe.
“Vaccinatie zonder bewezen nut vormt een risico voor de volksgezondheid,” zegt hij in de krant.
Van der Linde: “Concluderend moeten we griepvaccinaties afschaffen.”
[Trouw]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zo ziet indoctrinatie op de basisschool eruit. Zoek de propaganda
Immunoloog waarschuwt: ‘Nu weer beginnen met een nieuwe boostercampagne is helemaal niet verstandig’
Er zijn ongeveer 100.000 Amerikanen die nog nooit gevaccineerd zijn en dit zeggen de data
Mysterieuze paarse bollen gevonden in de woestijn (video)
Schilderij in middeleeuwse kerk in Roemenië bevat ‘vliegende schotel’
Kamerleden spreken afschuw uit over schietende agenten boerenprotest, willen spoeddebat
Justitie publiceert FBI-interviews met beschuldigingen tegen Trump in Epstein-dossiers, dit staat er in
‘Schokkende’ docu over Covid-19: ‘Waarom vertelt het RIVM ons de halve waarheid?’
Als in het najaar de lockdowns weer terugkomen, zijn de rechten van ongevaccineerden ‘allesbehalve zeker’