Bijna 650 Ierse meisjes hadden medische hulp nodig nadat ze het HPV-vaccin tegen baarmoederhalskanker hadden gekregen. Dat blijkt uit gegevens die zijn verzameld door de Ierse medicijnwaakhond HPRA.
De waakhond heeft naar eigen zeggen 1099 meldingen van negatieve bijwerkingen van het vaccin binnengekregen, schrijft The Irish Times.
In 59 procent van de gevallen hadden de patiënten medische hulp nodig. Ze moesten worden onderzocht door hun huisarts of een behandeling ondergaan.
Bewijs
Toch weigert de waakhond te erkennen dat er bewijs is voor een causaal verband. Dat terwijl bijvoorbeeld de Japanse overheid niet langer adviseert om het vaccin te halen.
Sinds 2010 zijn in Ierland meer dan 230.000 meisjes ingeënt tegen baarmoederhalskanker. Daar sterven elk jaar 90 mensen aan de aandoening.
Het aantal meisjes dat het vaccin haalt is gekelderd nadat een aantal groepen zich er kritisch over hadden uitgesproken.
Flauwvallen
Eén van de meest voorkomende bijwerkingen na de vaccinatie is flauwvallen. Daarnaast kregen de meisjes last van maag-darmklachten, een slap gevoel, hoofdpijn en duizeligheid.
Ook waren er gevallen waarbij de patiënten huiduitslag en netelroos kregen.
Samenspannen
Bij de Europese medicijnwaakhond EMA zijn inmiddels al 12.321 meldingen van negatieve bijwerkingen van het vaccin binnengekomen.
Er wordt geclaimd dat de Ierse autoriteiten en de meeste Ierse media samenspannen om deze effecten te verbergen en de schade die is toegebracht aan de 650 meisjes te bagatelliseren.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ruimteschip bij de zon ‘stabiliseerde activiteit’ (video)
Fel verzet: Hongarije en Slowakije slepen Europese Unie voor de rechter om verbod op Russisch gas
Eerste foto’s ‘James Bond-grot’ van Silvio Berlusconi gepubliceerd
Eerste Kamer verwerpt verlenging coronawet: dit zijn de addertjes onder het gras
Het mysterie van Israël: ‘deze film onthult iets zo verbijsterend dat velen het moeilijk te geloven zullen vinden’
Koudste start van Australische zomer ooit & Hongaarse ‘experts’ komen van koude kermis thuis. En wist u dit over de Groenlandse ijskap?
Ritueel misbruik in Nederland: ‘Dit is een absoluut horrorverhaal’
82% (!) van de Syriërs zegt dat terreurgroep IS een creatie is van Amerika en bondgenoten
Klaus Schwab: de revolutie zal als een tsunami op ons afkomen