De energieprijzen komen vrijwel nooit overeen met de productie- en distributiekosten. Ze zijn grotendeels afhankelijk van geopolitiek en oorlogen, zei Europarlementariër Mislav Kolakusic in het Europees Parlement.
De energie-industrie profiteert enorm van oorlogen. Dat is wat er nu gebeurt. Op dezelfde manier profiteert de farmaceutische industrie enorm van neppandemieën, aldus Kolakusic. “Dat zal altijd zo blijven omdat enorme winsten het echte doel van oorlogen zijn.”
We are not fools. The prices of petroleum products are the result of manipulation and have little to do with the prices of crude oil. Their price depends on geopolitics and wars. Just as fake pandemics benefit the pharmac. industry, so wars bring huge profits to the oil industry. pic.twitter.com/xsAdUnDEgH
— Mislav Kolakusic MEP 🇭🇷🇪🇺 (@mislavkolakusic) March 15, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Manipulatie
Op social media schrijft de Europarlementariër: “We zijn niet gek. De prijs van olieproducten is het gevolg van manipulatie en heeft weinig te maken met de prijs van ruwe olie.”
Hij wijst erop dat de prijs van een vat olie in juli 2008 ongeveer 147 dollar was en dat een liter Euro95 in Kroatië omgerekend 1,28 euro kostte. Vandaag de dag kost een vat olie 100 dollar en kost een liter Euro95 in Kroatië omgerekend 1,71 euro. Een liter benzine kost in Nederland 2,41 euro.
Prijs voor ‘vrijheid en veiligheid’
Premier Rutte waarschuwde onlangs dat de energieprijzen mogelijk nog verder zullen stijgen. De premier wees daarbij op de ‘nu al torenhoge gas- en olieprijzen’. Rutte zei: “Als dat de prijs is voor vrijheid en veiligheid, moeten we bereid zijn die prijs te betalen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Coronatestkits blijken besmet met coronavirus. Wat je moet weten
De lage prijs die je voor voedsel betaalt is een illusie: “We worden wereldwijd misleid”
Sporen van hoogontwikkelde beschaving gevonden op Antarctica. Archeoloog onthult wat hij heeft ontdekt
10 zaken die u niet wist over de kredietbeoordelaars
‘Kijk, dit is wat we meer nodig hebben in Europa: eindelijk iemand die de dingen durft te benoemen’
De reuzen van het Oude Amerika (video)
Oud-bisschop: jezuïeten heersen over Vaticaan en Nieuwe Wereldorde
Overstappen van energieleverancier: is het voordelig?
Industriële hennep opent deur naar duurzame voeding en materialen