De energieprijzen komen vrijwel nooit overeen met de productie- en distributiekosten. Ze zijn grotendeels afhankelijk van geopolitiek en oorlogen, zei Europarlementariër Mislav Kolakusic in het Europees Parlement.
De energie-industrie profiteert enorm van oorlogen. Dat is wat er nu gebeurt. Op dezelfde manier profiteert de farmaceutische industrie enorm van neppandemieën, aldus Kolakusic. “Dat zal altijd zo blijven omdat enorme winsten het echte doel van oorlogen zijn.”
We are not fools. The prices of petroleum products are the result of manipulation and have little to do with the prices of crude oil. Their price depends on geopolitics and wars. Just as fake pandemics benefit the pharmac. industry, so wars bring huge profits to the oil industry. pic.twitter.com/xsAdUnDEgH
— Mislav Kolakusic MEP 🇭🇷🇪🇺 (@mislavkolakusic) March 15, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Manipulatie
Op social media schrijft de Europarlementariër: “We zijn niet gek. De prijs van olieproducten is het gevolg van manipulatie en heeft weinig te maken met de prijs van ruwe olie.”
Hij wijst erop dat de prijs van een vat olie in juli 2008 ongeveer 147 dollar was en dat een liter Euro95 in Kroatië omgerekend 1,28 euro kostte. Vandaag de dag kost een vat olie 100 dollar en kost een liter Euro95 in Kroatië omgerekend 1,71 euro. Een liter benzine kost in Nederland 2,41 euro.
Prijs voor ‘vrijheid en veiligheid’
Premier Rutte waarschuwde onlangs dat de energieprijzen mogelijk nog verder zullen stijgen. De premier wees daarbij op de ‘nu al torenhoge gas- en olieprijzen’. Rutte zei: “Als dat de prijs is voor vrijheid en veiligheid, moeten we bereid zijn die prijs te betalen.”
Deze schokkende cijfers laten zien wat het betekent om als Nederland voorop te lopen in de klimaatgekte
FVD sleept YouTube voor de rechter om censuur: ‘Hiermee is echt een grens overschreden’
IJsbreker met klimaatonderzoekers vast in 160 cm dik ijs bij Noordpool. Hulp is onderweg
Wat is de kracht van onvoorwaardelijke liefde? – Channeling 18-11-2021
Verhaal rond terreuraanval Hamas op Israël wordt steeds vreemder: hoe verklaar je dit?
Kanker tegengaan met vitamine C. Deze baanbrekende studie laat zien hoe het werkt
Massaal protest in Sittard: ‘Vóór vrijheid! Tegen onderdrukking!’
Minister pusht ‘persoonlijk koolstofbudget’: ‘Je krijgt aan het begin van je leven een aantal reisbonnetjes’
‘Buitengewoon’ Maya-fries ontdekt in Guatemala