Belasting is gelegaliseerde roof, zegt jurist en politicus Toine Manders. “Je spreekt van roof als je eigendom wordt afgenomen onder bedreiging van geweld, tenzij er een rechtvaardigingsgrond is,” zegt hij in een filmpje van BVNL.
Als je schade veroorzaakt en die weigert te vergoeden, dan is het rechtvaardig dat je wordt gedwongen om die toch te betalen, aldus Manders. “En als je vrijwillig een betalingsverplichting bent aangegaan en je weigert te betalen, dan is het terecht als je wordt gedwongen om toch te betalen.”
Belasting is gelegaliseerde roof, aldus BVNL’er @ToineManders. In deze video stellen we hem 5 vragen over waarom hij dat vindt en hoe we de belastinghongerige overheid kunnen stoppen. #BVNL pic.twitter.com/2oTJG5JhkW
— BVNL | Belang van Nederland (@BVNLNederland) October 10, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Dat is natuurlijk geen argument
“Maar bij belastingheffing zijn die rechtvaardigingsgronden er helemaal niet,” benadrukt hij.
Maar we krijgen er toch ook veel voor terug? Manders: “Dat is natuurlijk geen argument. Als ik op straat word beroofd en de rover gaat daarna m’n schoenen poetsen, heb ik er wat voor teruggekregen, maar daarmee is die roof niet rechtvaardig.”
Gestolen geld
Maar we hebben er toch democratisch voor gekozen? “Dat zou betekenen dat als mijn linkerbuurman en rechterbuurman zeggen: dat huis van jou willen wij graag hebben, en zij stemmen voor en ik stem tegen, dan mogen ze het van me afpakken. Dat is natuurlijk volledig onterecht. Maar als het nou niet twee buren zijn, maar 10 of 20, of 1000, of 10.000, of 10 miljoen buren? Wordt het dan fundamenteel anders? Nee, natuurlijk niet.”
Maar de staat is toch eigenaar van de grond? Manders: “Hoe is de staat dan aan die grond gekomen? Door verovering, onteigening, door het te kopen van het gestolen geld – van belastinggeld – door heling? Dat is geen rechtmatige manier om aan grond te komen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
7 UFO’s waargenomen bij ruimtestation ISS. Worden we in de gaten gehouden?
Oud-Egyptische farao is oudst bekende menselijke ‘reus’. Deze koning torende boven iedereen uit
Verontwaardiging nadat BBB zich terugtrekt uit coronacommissie: ‘Héél bijzonder’
Volgens de media is in Venezuela sprake van een ernstig voedseltekort. De reportage van deze journalist schetst een heel ander beeld
FDF trekt ten strijde: we gaan de VVD helemaal LEEGROKEN
Justitieminister beschuldigt Wybren van Haga van ‘complotideeën’: ‘Uiterst kwalijk’
Politieagent krijgt gewetenswroeging en stopt ermee: ‘Ik doe het niet meer’
Wat zien we hier gebeuren vlak voor het hoger beroep Gideon van Meijeren: ‘Dit is toch wel heel bijzonder’
Welke rol speelt het World Economic Forum bij de transitie van de landbouwsector?