Röntgenobservatorium ROSAT werd in 1990 gelanceerd door de NASA en is jaren onder controle geweest van de Duitse ruimtevaartorganisatie DLR.
Binnen nu en twee weken zal het gevaarte op Aarde storten. De meest nauwkeurige schattingen laten zien dat de satelliet tussen 22 en 24 oktober boven een nog onbekend gebied door de dampkring zal vallen.
Alhoewel ROSAT kleiner en minder zwaar is dan UARS kan meer materiaal het aardoppervlak bereiken. Dit komt omdat het observatorium is gemaakt van hittewerend materiaal. Volgens een studie van DLR kunnen zo’n 30 onderdelen op Aarde terechtkomen.
Het grootste fragment is naar alle waarschijnlijkheid de 1,7 ton zware spiegel van de telescoop. ROSAT wordt steeds beter zichtbaar. Op donderdag had de satelliet een magnitude van +1 en kon de kunstmaan gemakkelijk met het blote oog worden gezien. Volg hier de omloopbaan van ROSAT.
Zonneactiviteit
De zonneactiviteit beïnvloedt de baan van de satelliet in toenemde mate. In eerste instantie werd gedacht dat ROSAT in december op Aarde zou storten. De experts hielden echter geen rekening met de recente toename in het aantal zonnevlekken.
Extreme violette straling van zonnevlekken heeft de atmosfeer van de Aarde sterk opgewarmd waardoor de satelliet steeds sneller omlaag valt.
Bron: Spaceweather.com
Gerelateerd: Neerstortende satelliet UARS bevat radioactief plutonium
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Volgens de ongekozen WHO-directeur moet u stoppen met het eten van zoveel vlees want dat is niet goed voor het klimaat
Oud-luchtmachtofficier over Russische drones boven Polen: ‘Dit was geen provocatie, het was een Europees toneelstukje’
Studie: aspartaam kan kanker veroorzaken
Werking technologie buitenaardse schepen uitgelegd
Timmermans wekt verbazing met uitspraak over moord op Charlie Kirk: ‘Ontluisterend, zo heet dat’
Het is gewoon waanzin wat we aan het doen zijn. Baudet reageert op ‘meelijwekkende’ demonstratie van klimaatspijbelaars
Je verwacht het niet! ‘Bomterrorist’ Cesar Sayoc heeft connecties met de CIA (en Blackwater). Zo lopen de lijntjes
WEF heeft nieuwe en verontrustende manier gevonden om internetcensuur te rechtvaardigen
Ophef rond onderscheiding Angela Merkel in Europees Parlement: klapvee en boycot