Er wordt vol verwachting uitgekeken naar de publicatie van een nieuw boek van de hand van Peter Schweizer. Het boek ontmaskert naar verluidt ‘grootschalige corruptie’ door de meest machtige spelers in Washington.
Maandag publiceerde uitgeverij HarperCollins de omslag van het boek, getiteld ‘Geheime rijken: Hoe onze politici corruptie verbergen en hun families en vrienden verrijken’.
Er is nog weinig bekend over de inhoud van het boek, maar de omslag suggereert dat Schweizer zich dit keer heeft gericht op meerderheidsleider in de Senaat Mitch McConnell, oud-vicepresident Joe Biden, oud-president Barack Obama, oud-minister John Kerry en president Trumps schoonzoon Jared Kushner.
Enorme corruptie
Volgens de uitgeverij zal het boek de enorme corruptie door toppolitici in Washington ontmaskeren en onthullen hoe zij hun politieke macht aanwenden om familieleden en vrienden te verrijken.
Over de inhoud van het boek mag Schweizer nog niets zeggen, maar bronnen laten weten dat verschillende congresleden, hooggeplaatste Obama-functionarissen en de familie Trump aan bod komen.
Het vorige boek van Schweizer, Clinton Cash, leidde tot het FBI-onderzoek naar de relatie tussen de Clinton Foundation en het Canadese bedrijf Uranium One.
Rol
Via een stichting van de baas van Uranium One kwamen miljoenendonaties binnen bij de Clinton Foundation.
Vervolgens werd Uranium One verkocht aan de Russische staatsonderneming voor kernenergie, Rosatom.
Hillary Clinton moest destijds als minister van Buitenlandse Zaken haar goedkeuring voor die verkoop geven en heeft mogelijk de donaties daarbij een rol laten spelen.
Voorkennis
Schweizers onderzoekswerk naar corruptie werd ook gebruikt voor een documentaire waarin de onethische beursactiviteiten van politici werden aangeklaagd.
Door voorkennis, verkregen door deelname aan gesloten commissies, konden zij inspelen op bepaalde beursbewegingen en daarop speculeren.
Foto: Martin H. Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Rutte stellig: ‘Onzin’ dat Amerika achter sabotage Nord Stream zit
Aangepaste coronawet is nog gevaarlijker: ‘Dit gaat veel te ver’
Paar 100 miljoen aan belastinggeld ‘foetsie’ bij Stichting Open Nederland: ‘Het wordt tijd voor de onderste steen’
Oud-productiemedewerker NOS: ‘Het NOS Journaal moet worden opgeheven’
‘De met afstand meest gevaarlijke klimaat- en milieuactiegroep in dit land heet: kabinet-Rutte IV’
Waarom het coalitieakkoord met BBB onvermijdelijk meer invloed vanuit het World Economic Forum betekent
Medicine Hat is eerste Canadese stad zonder daklozen: “Dit is de meest humane manier om mensen te behandelen”
Belangrijkste archeologische onderwatervondst ter wereld gedaan in Mexico. Deze grot zit boordevol Maya-geheimen
‘Hij wil Europa slopen’: Gelekte stukken onthullen dat George Soros verkiezingen in heel Europa manipuleert