Griekenland is nauwelijks nog voorpaginanieuws, maar toch raken steeds meer Grieken aan lager wal. Nu begint ook de hogere middenklasse uiteen te vallen, constateert VRT-correspondent Bruno Tersago.
Eén derde van de Griekse bevolking leeft nu onder de armoedegrens en bijna een miljoen Grieken hebben geen werk.
Ouderen zien hun spaargeld verdwijnen en komen regelmatig op straat te staan, waar ze door de politie hardhandig worden aangepakt.
Zeer ver
De Eurogroep gaat binnenkort beslissen over nieuwe financiële steunmaatregelen, maar dan moet de Griekse overheid eerst elk huis waarvan de hypotheek niet langer kan worden betaald in beslag nemen en openbaar verkopen.
Vanwege voortdurende protesten tegen deze openbare verkopen komt de overheid met een nieuw wetsvoorstel dat zeer ver gaat, aldus Tersago.
Als je 500 euro achterloop met betalen kun je al uit je huis gegooid worden. Bij de Eurogroep noemen ze deze openbare verkoop overigens ‘good practice’.
Meest gehate Europeaan
Speculanten krijgen compleet vrij spel om hele wijken op te kopen. Onder meer veel Chinezen doen dat, om ze dan later als het beter gaat met ruime winst weer te verkopen.
De huizen staan in de tussentijd leeg en de mensen mogen er niet in wonen. Dit gaat de dakloosheid spectaculair doen toenemen. De nieuwe wet wordt waarschijnlijk op 1 mei ingevoerd.
Dijsselbloem, de vorige voorzitter van de Eurogroep, is in Griekenland dan ook de meest gehate Europeaan.
Nauwelijks opgepikt
Zijn bekentenis dat de zogenaamde reddingsprogramma’s voor Griekenland in werkelijkheid de Duitse, Franse en Nederlandse banken hebben gered was daar dagenlang voorpaginanieuws.
In de rest van de EU werd de bekentenis nauwelijks opgepikt.
Hoge ogen
In 2015 gooide Tersago hoge ogen met zijn boek Groeten uit Griekenland, dat wekenlang op één in de non-fictie top 10 stond.
Zijn onthutsende schets van een land dat op zijn gat lag zorgde er mede voor dat het beeld van ‘de luie Grieken’ bij een deel van de publieke opinie keerde.
Foto: Ggia Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Australische premier houdt kijkers voor de gek: wereld vergaat
NPO lanceert grootschalige haatcampagne tegen nieuwe omroep Ongehoord Nederland. Dit is de schandalige reden
Onbegrip over zware straf wraakvader die pedofiel aanpakte. Je dochter beschermen wordt bestraft in dit gekke land terwijl de echte viezeriken overal mee wegkomen
Briljante pitch over toekomstbeeld 2035: politbureau NPO afgeschaft en Gates in de cel
De meest voorkomende gewoontes van mensen
Waarom de afslankindustrie liegt om je dik te houden
Soms zijn ze uren te zien. Wat zijn toch die vreemde flitsen op de maan?
Ralf Dekker legt in jip-en-janneketaal aan SP-Kamerlid uit waarom er oorlog woedt in Oekraïne
‘Oplichter’: Premier Jetten belooft boeren te helpen, maar niemand gelooft de mooie praatjes meer