
Het kabinet heeft het aangepaste voorstel van de coronawet naar de Tweede Kamer gestuurd. De wet, die eigenlijk op 1 juli had moeten ingaan, is aangepast vanwege alle kritiek. De volgende stap is om de ingediende wet over te dragen aan de commissie Justitie en Veiligheid. Kamerleden hebben zojuist moeten aangeven of ze met dit voorstel kunnen instemmen.
Wim Voermans, hoogleraar staatsrecht aan de Universiteit Leiden, waarschuwt dat het parlement in het voorstel weinig te zeggen heeft. “De wet machtigt ministers om in hun eentje ingrijpende maatregelen te nemen, bijvoorbeeld over sluiting van horeca en scholen of het instellen van een lockdown. Dat is niet zoals we het willen hebben in het land,” zei hij op NPO Radio 1.
Hij vreest dat de Kamer het nakijken heeft. “Een week nadat de minister een regeling naar de Kamer stuurt, gaat hij al in werking. De Kamer kan zich er niet meer tegenaan bemoeien.”
Nog veel draconischer
“Het parlement moet een einde kunnen maken aan de noodsituatie, net als in veel andere Europese landen. Dat is met deze wet niet mogelijk.”
Voermans wijst erop dat het wetsvoorstel zoals het er nú ligt zelfs nog veel draconischer straffen mogelijk maakt. Zo kan de minister een last onder dwangsom opleggen, waarbij de grens van 400 euro niet geldt. De minister kan nu nog veel verder gaan en nog hogere boetes opleggen. “Dit voorstel gaat veel te ver. Ik vraag mij werkelijk af: waarom heb je dit geweld allemaal nodig?”
Het is duidelijk: deze wet hoort niet thuis in een democratisch land. We moeten er dus alles aan doen om te voorkomen dat de wet er komt.
Het kabinet heeft het aangepaste voorstel voor de coronawet naar de Tweede Kamer gestuurd. Vanwege alle kritiek is er ingrijpend aan de tekst gesleuteld, maar @wimjmvoermans is nog sceptisch over de wet, zei hij in @Nieuwsenco. pic.twitter.com/46Tz0CUoFX
— NPO Radio 1 (@NPORadio1) July 13, 2020
Grote demonstratie tegen wanbeleid Rutte op stapel in Den Haag: ‘Maak je klaar, dit keer gaan we met iedereen’
Vergeet de bom van Adema onder het stikstofbeleid, dit is nog veel erger
Man die werd ontmaagd door alien doet verhaal op Britse tv. Bekijk hier de beelden
Cannabis halveert aantal epileptische aanvallen en deze wetenschappers komen met keihard bewijs
Waarom worden er zoveel UFO’s waargenomen in de buurt van nucleaire installaties? Het leger staat voor een raadsel
De aap komt uit de mouw: stroom van Nederlandse windmolens gaat naar Microsoft. ‘Volksverlakkerij’
Psychiater promoveert op alternatieve geneeswijzen
Mysterie wordt groter: “Man met 1200 wapens was buitenaardse hybride die als geheim agent werkte”
Nog meer hard bewijs dat VS Al Qaida financiert. Lees hier hoe de criminele Amerikaanse overheid duistere spelletjes speelt