De Olympische Spelen gaan de Britse economie een flinke impuls geven, sprak premier David Cameron opportunistisch. Hij verwacht dat het grootste sportevenement ter wereld 17 miljard euro zal opleveren voor Londen.
Er wordt steeds meer getwijfeld aan zijn uitspraken. Cijfers van de toeristenbranche schetsen een heel ander beeld.
Er zijn deze weken juist minder bezoekers in de Britse hoofdstad. De stad verwelkomt ruim 100.000 olympische bezoekers per dag, veel voor de Olympische Spelen, maar een schijntje voor Londense begrippen. De Britse hoofdstad trekt in een normale zomer tussen de 300.000 en 800.000 bezoekers per dag. Veel bezoekers lijken weg te blijven vanwege de Spelen.
Hotels
De hotels klagen dat veel kamers leeg blijven en stunten met de prijzen. Zij zijn niet de enige verliezers. Een aantal bedrijven rond het Olympisch Park heeft dusdanig veel last van de verkeersbeperkingen die zijn opgelegd dat ze via de rechter een schadevergoeding hebben geëist van het organisatiecomité.
Eén van de bedrijven is een transportbedrijf van Michael Spinks. De belangrijkste toevoerweg van het bedrijf is nu permanent gesloten. Een tweede weg is 18 uur per dag dicht, met name op belangrijke momenten. Als de derde en laatste weg ook afgesloten wordt kan Spinks zijn bedrijf sluiten.
Geen medewerking
Volgens hem heeft de overheid glashard gelogen. Van tevoren kreeg hij nog een brief van het ministerie van Binnenlandse Zaken met de mededeling dat er geen wegen zouden worden afgesloten met het oog op de veiligheid. Nu sluiten ze de wegen juist uit veiligheidsoverwegingen.
Verschillende bedrijven boden aan te verhuizen naar een andere locatie, maar het comité wilde niet meewerken. Ze stappen nu naar de rechter.
Bron: NOS.nl
Gerelateerd:
- Goodyear: olympische UFO was onze zeppelin
- UFO bij openingsceremonie Spelen? (video)
- De symboliek achter de Olympische openingsceremonie
- Expert verwacht UFO’s tijdens Olympische Spelen
- Subliminale boodschappen tijdens de Olympische Spelen
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Blijdschap over vertrek Kamervoorzitter Bergkamp: ‘Het bericht waar we allemaal naar uitgekeken hebben’
Rechter erkent dat Van Meijeren niet opriep tot geweld, maar toch acht hij hem schuldig op basis van “een narratief”
VIDEO: De explosieve docu over kanker die de media weigerden uit te zenden
Chilipepers zijn supergezond
Actie tegen inschakeling UMTS-mast (video)
Kijk en huiver: Keet Meines (23) geeft speech van de week, 5 minuut 13 die hard aankomen
De onderste steen komt nooit boven omdat de waarheid niet geliefd is. Pieter van Vollenhoven zegt waar het op staat
Europa stort niet in elkaar, maar wordt opnieuw geboren (video)
Video toont ‘Turkse soldaten die gezellig praatje maken met IS-jihadisten’