Het blijkt dat de aanval op het Amerikaanse consulaat in de Libische stad Benghazi niets te maken had met de protesten tegen de anti-islamfilm Innocence of Muslims, maar een gerichte aanval was van zwaar bewapende mannen.
Ook werd er niet gedemonstreerd op het moment van de aanval, zo is te lezen in een nieuw verslag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het nieuwe rapport spreekt een eerdere officiële lezing over de aanval deels tegen. Daarin werd gesproken van een ‘spontane’ aanval die begon toen het erg onrustig was in Libië. Volgens deze nieuwe verklaring was het rustig op straat toen de aanval begon.
Extra beveiliging
Er wordt vandaag in het Amerikaanse parlement een hoorzitting gehouden over de aanval, waarbij ambassadeur Chris Stevens en drie stafleden om het leven kwamen. De diplomaten hadden om extra beveiliging gevraagd, maar deze niet gekregen.
Stevens was vanwege de herdenking van de aanslagen op 11 september 2001 in de Verenigde Staten in Libië. Hij sprak met een Turkse diplomaat die hij op straat uitzwaaide.
Maatregelen
Tijdens de aanval verschool de staf zich in het beveiligde deel van het consulaat, waar de gewapende mannen niet bij konden komen. Ze staken het consulaat daarop in brand.
Het is niet duidelijk welke maatregelen zo’n aanval hadden moeten voorkomen, zo verweert het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zich nu. In de recente diplomatie ‘is er amper een soortgelijk geval geweest’.
Bron: AD.nl
Gerelateerd:
- Amerikaanse regering ‘wist van aanval op consulaat, maar deed niets’
- Gaddafi op bevel van Sarkozy uitgeschakeld door Franse spion
- Hillary Clinton uitgejouwd en bekogeld met tomaten (video)
- ‘PJ Media en Cato-instituut achter uitzending anti-islamfilm’
- Onderzoek naar Sarkozy na aflopen immuniteit: smeergeld, wapendeals en foute vrienden
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Is tijdreizen echt mogelijk?
Gevalletje NOS-nepnieuws. Een opzienbarende verzameling van halve waarheden en hele misleidingen door onze nationale nieuwszender
Betrapt! Amerikaanse RIVM verwijdert duizenden coronavaccindoden uit bijwerkingendatabase
VVD oogst felle kritiek met plannen om dure boodschappen tegen te gaan: ‘Jullie zijn een levend gekkenhuis geworden’
Jon Stewart heeft een harde boodschap voor de media: “Neem een hobby. Ik raad journalistiek aan”
Waar blijft de verontwaardiging over de vele burgerdoden door westerse luchtaanvallen in Mosul?
Wondermeisje (9) voelt emoties en leest gedachten van moeder
Duits lab test op DNA-verontreiniging coronaprik, limiet tot 354 keer overschreden: ‘Zorgwekkend’
Assad noemt Amerikaanse troepen in Syrië indringers: “Niemand heeft ze toestemming gegeven”