Als de coronawet doorgaat, wordt het parlement buitenspel gezet, waarschuwt advocaat Tjalling van der Groot. Hij merkt op dat er veel macht bij de minister komt te liggen, die bepaalt wat er in de wet komt. “Dat is niet wenselijk, want dan komt het democratische proces in gevaar. De wet maakt een grote inbreuk op de grondrechten en de vraag is of zo’n wet dat mag doen.”
Zo zijn mensen in huis beboet omdat ze te dicht bij elkaar zaten en door boa’s waren gespot. Van der Groot: “Maar het is wel in huis en dat is privé. Dan komen grondrechten in het gedrang.”
Misbruik
De coronawet komt er volgens hem veel te snel. “Veel wordt straks bepaald door de minister. Dat is niet hoe een democratie in elkaar steekt. Ik verwacht niet dat de minister er gelijk misbruik van maakt, maar het kán wel. Dat is een machtssituatie die ik niet wil en die ik ook niet verstandig vind.”
Hij zegt verder in gesprek met Omrop Fryslan dat de noodverordening nu al heel onduidelijk is. “Ik begrijp hem op bepaalde punten niet, rechters begrijpen hem niet, officieren van justitie begrijpen hem niet. Dat zijn mensen die elke dag met het recht bezig zijn.”
“Als je kijkt naar de inhoud van deze tijdelijke wet, dan word ik daar niet heel blij van,” benadrukte de advocaat. Wat hem betreft hoeft de wet er niet te komen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Veerboot met inheemse artefacten omringd door tientallen orka’s
Pater Daniël Maes (85): ‘Doe je krant weg en maak van je tv een aquarium’
‘Marsdriehoek’ zichtbaar tijdens landing Curiosity (video)
Veiligheidssignalen vaccins al vroeg bekend – en verzwegen: ‘Dit is een gigantisch schandaal’
Kamer weigert debat over omstreden WEF-conferentie in Davos en dit zijn de redenen
Grote media richten aandacht op Chinees biolab bij corona-epicentrum: ‘Eén van de ergste doofpotten uit de geschiedenis’
De medicijnen werken niet: een modern medisch schandaal
Verbijsterde archeologen onderzoeken beweringen over reuzenskeletten in Amerika
Wonderkind (11) heeft al drie universitaire diploma’s op zak