Afgelopen week zijn onze koningin Máxima, de demissionair minister-president, een vijftal demissionaire ministers en een hele lading aan topambtenaren afgereisd naar Davos om de jaarlijkse vergadering van het omstreden World Economic Forum bij te wonen, zei Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD) in de Tweede Kamer.
We hebben gezien dat koningin Máxima al een aantal zeer controversiële, politiek gekleurde uitspraken heeft gedaan, die op zichzelf al een plenair debat waard zouden zijn, vervolgde hij.
Maar ik zou het graag wat breder willen trekken en hier een groot debat voeren met alle bewindspersonen die aanwezig zijn geweest over de doelstellingen waarvoor zij zijn afgereisd, of ze nog nieuwe ideeën hebben opgedaan, of hun doelen bereikt zijn en natuurlijk wat de gevolgen daarvan zijn voor Nederland, aldus Van Meijeren.
Opmerkelijk. @minpres reist met 5 bewindspersonen af naar de omstreden WEF-conferentie in Davos om in gesprek te gaan met wereldleiders en kopstukken van het bedrijfsleven. @gideonvmeijeren vraagt om een plenaire evaluatie met de betreffende bewindspersonen. Geen meerderheid.… pic.twitter.com/tpniUg61LH
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) January 23, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Aan het hart
FVD kreeg alleen steun van BBB en Denk. “Dit gaat ons wel aan het hart. Afspraken of geen afspraken, we vinden het belangrijk om er met elkaar over te spreken wat er nou uiteindelijk gebeurd is,” zei BBB-Kamerlid Tuinman.
CDA-Kamerlid Krul lijkt een internationale functie te ambiëren: “De minister-president liet ons op voortreffelijke wijze al zien hoe het er daar aan toe gaat. Zijn vlogs hebben wij met heel veel belangstelling bekeken. Een plenair debat is wat ons betreft niet nodig.”
Te veel van het goede
Zelfs de PVV vond een debat niet nodig en lijkt op safe te spelen. Het is goed dat de heer Van Meijeren dit onderwerp in de Kamer wil bespreken, maar ik denk dat een plenair debat met zeven bewindslieden te veel van het goede is,” zei PVV’er Van Roon.
Ook GroenLinks-PvdA, NSC, VVD, D66 en SGP vinden het wel best zo.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“We kunnen de wereld veranderen als we allemaal dezelfde intentie hebben”
Raadslid stapt uit de VVD: ‘Ik ben voor vrijheid en tegen elke vorm van uitsluiting’
Prof. Pierre Capel waarschuwt: ‘We gaan zware tijden tegemoet’
Libië onder Gaddafi: “Gratis stroom, zorg, onderwijs, huisvesting en renteloos lenen”
Crisis Irak: ISIS-rebellen met Amerikaans paspoort en nepfoto’s
Het geheim van gedachtekracht – deel 2 – Suggesties
Colorado legaliseert cannabis, criminaliteit daalt met 15 procent
Wat je moet weten over kinkhoest, de ziekte die nu opspeelt
Voeren we geen klap meer uit bij een basisinkomen? Dit onderzoek geeft het antwoord en laat zien wat er gebeurt