Een Poolse Europarlementariër heeft donderdag voor opschudding gezorgd in het Europees Parlement nadat hij EU-baas Ursula von der Leyen ‘Reichsführerin’ had genoemd.
Hij beschuldigde haar van het doorvoeren van ‘gestoord’ klimaatbeleid dat ‘verwoesting en armoede’ veroorzaakt. Grzegorz Braun zei ook dat Von der Leyen ‘gevaarlijk’ is en ‘in een gesticht’ moet worden gestopt, waarna voorzitter Pina Picierno zijn microfoon bruut dichtdraaide.
Gestoorde projecten
Ze zei dat nazigerelateerde termen niet zijn toegestaan in het parlement. Braun vroeg vervolgens welk woord ongepast was en stelde dat hij haar geen nazi had genoemd. Hij verwees naar eigen zeggen enkel naar haar politieke autoriteit.
Het Europarlementslid verwees woensdag ook naar Von der Leyen als ‘Reichsführerin’ toen hij de Green Deal, het migratiepact en de Europese steun aan Oekraïne bekritiseerde. Hij noemde het ‘gestoorde projecten’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






BVNL neemt stelling: ‘Nederland moet de banden met het World Economic Forum direct verbreken’
“HPV-vaccin Gardasil wordt het grootste medische schandaal aller tijden”
Adrenaline als remsysteem versus de kwantumrealiteit
Bizar fenomeen: Straatlantaarns gaan uit als mensen langslopen
Dit zei de nieuwe premier van Nieuw-Zeeland over ongevaccineerden
UFO boven Washington leidt tot speculatie over buitenaardse bases in Amerika
Professor Christian Perronne legt in 5 minuten uit waarom we het WHO-pandemieverdrag moeten weigeren
“Veel groter schandaal dan Watergate”: Amazon doet boek over complot rond schietpartij Sandy Hook in de ban
Na Florida is Duitsland aan de beurt: 30 holistische artsen vergiftigd tijdens bijeenkomst bij Hamburg