Veertig leiders van terreurgroep IS zijn twee weken geleden met hulp van het Amerikaanse leger uitgebroken uit een gevangenis van de Taliban in Afghanistan, zo meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
Volgens het persbureau ging het om een geheime operatie in de provincie Badghis in het noordwesten van Afghanistan.
De informatie is bevestigd door voorzitter van de provincieraad Abdullah Afzali.
Locatie
Het gaat om 40 buitenlandse IS-strijders die gevangen waren genomen door de Taliban. Eén van hen is Aminullah, een IS-leider afkomstig uit Oezbekistan die in het noorden van Afghanistan opereert.
Aminullah infiltreerde de Taliban in opdracht van de Amerikanen.
Hij wist te ontsnappen en gaf de locatie van de gevangenis door aan zijn broodheren.
Eerder was het Amerikaanse leger er niet in geslaagd de locatie te achterhalen met behulp van drones.
Helikopters
Aangezien de gevangenis zich in een afgelegen gebied bevindt, besloten de Amerikanen helikopters in te zetten.
Tijdens de operatie, uitgevoerd op 13 januari jongstleden, werd het omliggende gebied gebombardeerd en werden bewakers gedood.
Langer
De Verenigde Staten steunen IS al langer in Afghanistan. Begin 2017 werden strijders van de terreurbeweging bevoorraad door helikopters van het Amerikaanse leger.
Na eerdere schermutselingen tussen de Taliban en IS, evacueerden de Amerikanen prominente leiders van de terreurgroep, waaronder de lokale leider Mullah Nangiyali.
Kijk hier voor beeldmateriaal van het persbureau.






Green Bank: de stad zonder mobiele telefoons, wifi en magnetrons
Onbekend signaal mogelijk afkomstig van buitenaardse beschaving
Al Gore zit achter de dwaasheid van global warming. Oud-meteoroloog krijgt veel aandacht door dit confronterende interview
Hoogste rechtbank Slovenië verklaart vaccinatieplicht ongrondwettelijk: ‘Langzaamaan stort het kaartenhuis ineen’
OMT-lid onder vuur: ‘Deze man moet je echt zijn registratie afpakken’
Rechtszaak tegen pandemieverdrag, minister Dijkstra gedagvaard wegens ‘onrechtmatig tekenen’
Deze Maleisische arts wil even iets kwijt over het zogenaamde ‘vaccin’
Morgan Freeman: verbod op cannabis is domst mogelijke wet
Medewerker politieke partij vermoord om contacten met WikiLeaks. Welke geheimen wilde hij naar buiten brengen?