Steeds meer Denen geloven in complottheorieën (lees: beginnen in te zien dat veel dingen niet kloppen).
De Universiteit van Aarhus hield een peiling onder ruim 1000 Denen en volgens professor Michael Bang Petersen en zijn collega Mathias Osmundsen waren de resultaten ‘verrassend en schokkend’, meldt Videnskab.dk.
De onderzoekers vroegen de respondenten onder meer of ze het eens waren met de stelling dat de BMR-prik (bof, mazelen en rode hond) autisme kan veroorzaken. Ruim een derde was het eens en nog eens vier procent was het grondig eens met deze stelling.
Sceptisch
Volgens professor David Budtz Pedersen van de Universiteit van Aalborg laat dit zien dat de Denen weinig vertrouwen hebben in de gezondheidszorg.
Slechts 53 procent zei daarnaast dat de maanlanding echt heeft plaatsgevonden in 1969. Iets minder dan de helft van de ondervraagden zei sceptisch te zijn over het officiële verhaal.
Twaalf procent van de Denen is er zeker van dat de maanlanding nep was.
Bush
Het probleem is dat de foto’s en video’s van de Apollomissies alleen beschikbaar zijn op de website van de NASA en dat we geen onafhankelijke bevestiging kunnen krijgen dat de maanlandingen geen hoax waren, merkt The Copenhagen Post op.
De respondenten kregen ook de vraag of de Amerikaanse overheid, met George W. Bush aan het hoofd, de terreuraanslagen op het World Trade Center heeft uitgevoerd om zo een oorlog in het Midden-Oosten te kunnen beginnen en olie te bemachtigen.
Meer dan één op de 10 mensen zei dat Bush achter de terroristische aanslagen zat.
Verrast
Professor Petersen reageerde verrast. “Het klinkt vreemd. Het wijst erop dat een niet onaanzienlijk aantal Denen in een andere realiteit lijkt te leven dan de rest.”
Begin dit jaar bleek uit een soortgelijke peiling dat maar liefst acht op de 10 Fransen in tenminste één complottheorie geloven.
[CPH Post]






Zaterdag grote demonstratie voor vrede en vrijheid in Berlijn: ‘We gaan geschiedenis schrijven’
Schutter Nieuw-Zeeland gehersenspoeld door valse vlag-operatie 9/11. Politiek analist reageert op bloedbad
Kijk: het indrukwekkende betoog van huisarts Jan Vingerhoets aan de leden van de Raad van State
Kees van der Spek ontpopt zich tot ‘debunker’ van ‘desinformatie’, Van Haga en omroep ON moeten het ontgelden
Jaap van Dissel misleidt Tweede Kamer over mondkapjes
OMT-lid: boosterprik voor kinderen heeft weinig medische meerwaarde, maar je kunt er wel mee op vakantie
Hilariteit op tv om oversterfte als financiële meevaller: ‘Wat gebeurd is, is gebeurd’
Magnesium, een onmisbaar maar vergeten mineraal
Coca-Cola en Pepsi verlaten conservatieve club na dreiging boycot