Adolf Hitler is aan het einde van de Tweede Wereldoorlog gevlucht naar Tenerife. Dat stelt onderzoeker John Cencich op basis van FBI-documenten die pas zijn geopenbaard.
Cencich besloot het 700 pagina’s tellende dossier over de dood van de Führer door te spitten. Algemeen wordt aangenomen dat Hitler samen met Eva Braun zelfmoord heeft gepleegd in zijn bunker in Berlijn.
Geheime tunnels
In de vrijgegeven documenten valt te lezen dat Russische soldaten al hadden ontdekt dat het lichaam in de bunker een stuk korter was dan Hitler zelf. “We weten dat Hitler en Braun een dubbelganger hadden,” zei Cencich.
Hij vindt het verdacht dat het lijk van Hitler al was weggehaald voordat het kon worden onderzocht door de Britten en Amerikanen. In de stukken staat verder dat er geheime tunnels zijn ontdekt die van de bunker naar het voormalige vliegveld Tempelhof leiden. Daar zou het stel per vliegtuig zijn gevlucht naar Tenerife, om vervolgens per onderzeeër door te reizen naar Argentinië en zich te herenigen met andere gevluchte nazi’s.
Leugens
CIA-veteraan Bob Baer zei: “Wat de overheid ons vertelt is een leugen. Uit de FBI-stukken blijkt iets heel anders.” Op één van de pagina’s in het dossier staat: “Amerikaanse legerfunctionarissen hebben het lichaam van Hitler niet gevonden. Het is ook niet zeker dat Hitler dood is.”
Rond het einde van de oorlog vluchtten vele nazi’s naar Zuid-Amerika, zo blijkt uit de stukken. Velen van hen vlogen van Tempelhof naar de Canarische Eilanden of Griekenland en vervolgden hun reis in een U-boot.
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






In Duitsland is zojuist de beerput opengegaan na persconferentie: ‘Deze 10 minuten gaan door merg en been’
Pater Daniël Maes (85): ‘Doe je krant weg en maak van je tv een aquarium’
15 jaar later is de Taliban terug aan de macht in Afghanistan, en radicaler dan ooit
Volksgezondheid gekoppeld aan klimaatverandering: ‘Dit is een hele zorgelijke ontwikkeling’
Hoe België zijn ziel heeft verkocht aan het World Economic Forum: ‘Misselijkmakend’
Ken jij de relatie tussen welzijn, zelfrespect en zelfdiscipline?
De invloed van de photon belt op onze realiteit (video)
Hulpdiensten rukken in Vlaardingen 4 keer in een etmaal uit voor reanimatie
Ziekenhuizen weigeren coronasterfte openbaar te maken: ‘We mogen niet van de overheid’