Parijs wil een ‘15-minutenstad’ worden, blijkt uit een filmpje van het World Economic Forum. Dat betekent dat je alles wat je nodig hebt binnen 15 minuten kunt bereiken, te voet of per fiets. Het doel is om het autogebruik en daarmee de CO2-uitstoot terug te dringen.
Burgemeester Anne Hidalgo van Parijs wil dat iedere straat in 2024 een fietspad heeft en is van plan om 60.000 parkeerplaatsen weg te halen. Daar moeten volks- en speeltuinen voor in de plaats komen.
World Economic Forum – Paris is planning to become a ’15-minute city’
Source: https://t.co/MRsoeMmLzp pic.twitter.com/d7zOfe3iuW— Wittgenstein (@backtolife_2023) December 25, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Niet de eerste stad
Langs de rivier de Seine wordt één zondag per maand een autovrije zondag gehouden. Tijdens de lockdown werd 50 kilometer fietspad aangelegd in de stad.
Parijs is niet de eerste stad die kiest voor een hyperlokaal model. Melbourne experimenteert met zogeheten ‘20-minutenwijken’. En ook in Milaan worden dergelijke proeven gedaan. Het concept is bedacht door professor Carlos Moreno.
Slechts het begin
“Dit is angstaanjagend,” reageert huisarts Renée Hoenderkamp. “Het is wat de globalisten willen. Mensen insluiten in kleine gebieden. Niet reizen. Thuiswerken. Corona legde het fundament. Als je denkt dat dit slechts een concept is: word wakker, het gebeurt.”
“Dit is slechts het begin van totale controle en insluiting van mensen,” vervolgt ze. “Geen bijeenkomsten, geen bewegingsvrijheid, universeel basisinkomen, sociaalkredietsysteem.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Mysterieuze buitenaardse cilinder gezien door UFO-experts. Zijn aliens bij het ISS gearriveerd?
Helft van alle rijkdom op aarde nu in handen van ‘de 1 procent’
Anti-Greta hangt celstraf boven het hoofd wegens ‘klimaatontkenning’
TV-uitzending onderbroken door mysterieuze boodschap over aliens en Armageddon. Dit is hoe mensen erop reageerden
Verkoudheid en griep gratis voorkomen en genezen
Massaal ‘nee’ tegen orgaandonatie na nieuwe donorwet. Worden we al jarenlang gebrainwasht door de overheid?
Flatgebouw met 27 verdiepingen gaat in vlammen op, maar zakt niet net als WTC7 in elkaar. Rara, hoe komt dat?
Goh. Coronasceptische president Tanzania sterft, opvolger draait coronabeleid snel terug
Cathy gaat ‘zeker’ geen vaccin meer nemen: ‘Voor hetzelfde geld kon ik het niet meer navertellen’