Onderzoeksjournalist Marc van der Vegt stuitte op een opmerkelijke e-mail van demissionair stikstofminister Van der Wal (VVD) van 9 mei 2022 gericht aan toenmalig minister van Landbouw Staghouwer.
Ze schrijft in de e-mail dat het huidige systeem ‘niet duurzaam is’ voor de toekomst en dat we aan de vooravond staan van de transitie naar een nieuw systeem.
In 2055 zijn we netto nul qua uitstoot en weinig ondernemers beseffen wat dat betekent voor de landbouw, schrijft Van der Wal. ‘Voor mij begint perspectief toekomst landbouw met de strategische vraag: gaat het over de landbouwsector in 2040 of over de vraag op welke manier wij onze voedselzekerheid hebben georganiseerd in 2040? Dit zijn voor mij verschillende vragen omdat het maar de vraag is of in 2040 al ons voedsel van land komt’.
Demissionair minister N&S Christianne van der Wal (VVD):
‘Omdat het nog maar de vraag is of in 2040 al ons voedsel van land komt..’
‘Een deel van ons voedsel komt als 3D printing kweekvlees, kweekkaas etc. uit labs..’
Pag 1: https://t.co/ppVDWVDhe2 pic.twitter.com/4bv9cOsiTZ
— Marc van der Vegt (@VegtDoor) June 17, 2024
Hybride vorm van voedselvoorziening
In 2040 ziet ze voor zich dat de landbouwsector georganiseerd is ‘in balans met de natuur, en in balans met de schaarse ruimte, in balans met klimaat en ecologie’.
Van der Wal stelt dat een deel van ons voedsel dan ‘als 3D printing kweekvlees, kweekkaas, et cetera uit labs komt’. ‘Er ontstaat dus een hybride vorm van voedselvoorziening’, aldus de minister.
Volledig van het padje af
Akkerbouwer Johan Emmens las de e-mail ook en reageert: “Ministerie is volledig van het padje af.”
“Deze mensen zijn absoluut van God los! Knettergek!” voegt neuroloog Jan Bonte toe.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bij BNR valt het op dat ‘complotdenkers’ het continu goed hebben: ‘Zorgelijk’
In september proberen de globalisten een allesbeslissende, wereldwijde staatsgreep te plegen: ‘Dit is zo’n krankzinnig plan’
Wetenschappers zitten ernaast: cholesterolrijke voeding is goed voor je
De schimmigheid blijft: Hoe pensioenfondsen gokken met uw pensioengeld
‘Ongelooflijk!’ PVV stemt tegen motie die regering verzoekt uit VN-Vluchtelingenverdrag te stappen
“Bewijs voor bestaan van Bijbelse koningen David en Salomo”
Wij worden niet goed voorgelicht over klimaat. Dit is gewoon niet correct. Zakenman uit Quote 500 zeilt naar Groenland en schrikt zich rot
Gember: 10.000 keer krachtiger dan chemotherapie
Rusland verovert ‘onverwoestbaar superwapen’ van Oekraïne