Het zeer verslavende middel OxyContin is de meest verkochte pijnstiller in de Verenigde Staten. Er werd afgelopen jaar meer dan 1 miljard dollar aan verdiend.
Wie moet er verantwoordelijk worden gehouden wanneer mensen verslaafd raken aan pijnstillers? De verslaafden? De doktoren die ze voorschrijven? Of de farmaceutische bedrijven die ze maken?
Frank Morris uit Brooklyn in New York was verslaafd aan het middel en stelt dat de genezende werking van OxyContin gemakkelijk kan worden uitgebuit. “De pil raakte gelijk een schakelaar in mijn brein en ik kon niet meer stoppen,” zei hij.
In onderstaande video bespreken Dr. Lora Brown, arts en oprichter van Wake-Up-Now.org; Dr. Gregory Smith, de producent van de documentaire American Addict en Cindy Harney, een moeder uit Sarasota in Florida de verslavende werking van OxyContin en andere medicijnen.
OxyContin wordt bereid uit thebaïne, een opiumalkaloïde die in kleine hoeveelheden voorkomt in opium, het ingedroogde melksap van de opiumpapaver of slaapbol. OxyContin en OxyNorm zijn de merknamen van de oxycondonpreparaten die voorgeschreven worden. In België is er ook OxyNorm Instant op de markt.
Bron: Huffingtonpost.com
Gerelateerd:
- Veel meer mensen verslaafd aan slaappillen
- Antidepressiva in drinkwater dragen bij aan autisme
- Antidepressiva veroorzaken autisme
- Slaappillen mogelijk even schadelijk als roken
- Schade als gevolg van alledaagse medicijnen aangetoond
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Jan (32) onderdrukt ongeneeslijke vorm van leukemie met cannabisolie
Autopsie onthult: spike-eiwitten komen na coronavaccinatie in vrijwel ELK orgaan terecht
Huisarts waarschuwt: ‘Oorlog in Oost-Europa doet dienst als afleidingsmanoeuvre en rookgordijn’
Antibiotica maken dik
Britse MoD houdt onderzoek naar antizwaartekracht nauwgezet in de gaten
‘Moordenaar’ Tedros van de WHO weigert 83 medewerkers te ontslaan die meisjes van 13 hebben verkracht
FBI-sms’jes onthullen dat Obama ‘alles wilde weten’. Zit hij vuistdiep in de diepe staat?
Emotionele getuigenis: Onderneemster Hilde raakte alles kwijt door één vaccin
Fleur Agema trekt fel van leer tegen De Jonge: ‘Ongekend! Wat een faalhaas!’