Internetgebruikers die boodschappen versturen van liefde en vrede kunnen wereldwijd rekenen op veel steun. Iraanse burgers reageren vol lof.
Een vredesinitiatief dat op Facebook werd gelanceerd door een Israëlisch echtpaar wordt inmiddels gesteund door 1.300 Israëliërs én Iraniërs, meldt Haaretz.
Ronny Edry en zijn vrouw Michal Tamir publiceerden posters met foto’s van zichzelf met daaronder de boodschap ‘Iraniërs, we zullen nooit jullie land bombarderen, we houden van jullie’.
Niet bang
Elke poster was voorzien van het onderschrift: “Aan het Iraanse volk, aan alle vaders, moeders, kinderen, broeders en zusters. Om een oorlog tussen ons te laten starten moeten we bang zijn voor elkaar, moeten we elkaar haten. Ik ben niet bang voor jullie. Ik haat jullie niet. Ik ken jullie niet eens. Geen Iraniër heeft me ooit iets aangedaan.”
“Ik ben geen officiële vertegenwoordiger van mijn land. Ik ben een vader en leraar,” schreef Edry, toevoegende dat hij de boodschap ook schreef namens zijn buren, familie, studenten en al zijn vrienden. “We houden van jullie,” ging hij verder. “We willen jullie ontmoeten, koffie drinken en over sport praten.”
Schulp
Edry hoopt dat zijn initiatief het Iraanse volk bereikt. Hij had nooit verwacht dat er zo veel aandacht voor zou komen. “Wanneer je constant wordt omgeven door dreigementen en oorlog raak je zo gestrest en ben je zo bang dat je in je schulp kruipt,” legde hij uit. “Ik wilde nu eens een geheel andere benadering proberen. Ik wilde nu eens niet luisteren naar de generaals en ontdekken of de Iraniërs me werkelijk haten.”
Het duurde niet lang voordat de eerste Iraniërs naar de Facebook-pagina werden geleid. “We houden ook van jullie. Jullie woorden bereiken ons ondanks de censuur,” schreef een Facebook-gebruiker uit Iran.
Bekijk hier de Facebook-pagina van het initiatief
Bekijk hier de ‘Israel loves Iran’ blog
Bron: Haaretz.com
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Schokkende mailwisseling’ tussen Jeffrey Epstein en de president en CEO van het World Economic Forum
Zoveel verdient familie van Britse premier aan gas uit Gaza: ‘Dit is echt ongelooflijk’
Deze Iraakse militieleider onthult hoe Amerika ISIS wil gebruiken voor eigen projecten in het Midden-Oosten
Felle kritiek op deelname bondskanselier Angela Merkel aan geheimzinnige Bilderbergconferentie
MIT-wetenschapper: “Autisme veroorzaakt door landbouwgif van Monsanto en vaccins”
230 bezorgde wetenschappers roepen EU op de uitrol van 5G uit te stellen. Dit is de aanleiding
Banken zijn een soort junk en dealer tegelijk geworden, ze pushen ons om veel schulden te maken. Dit is het alternatief
Het nieuwe normaal: Agenten worstelen 6 minuten met man die geen mondkapje draagt
De aarde is waarschijnlijk ‘nat’ tot aan de kern