Een nieuwe coronaprik is vanaf 2 oktober beschikbaar voor mensen die ‘een hoger risico lopen om ernstig ziek te worden door corona’, aldus het ministerie van VWS. Het gaat daarbij om 60-plussers en zwangeren.
Zij krijgen het meest actueel beschikbare vaccin, het zogeheten XBB-vaccin. Het ministerie beweert dat dit ‘de meest beschikbare bescherming kent tegen de huidige varianten van het coronavirus’.
Bij mensen van 60 jaar en ouder zijn de eerste uitnodigingsbrieven op de mat gevallen.
Magdalena Dzambo op zoek naar de bijsluiter van de nieuwe covid-prik (#corona #vaccin #vaccinatie). Deze blijkt nog niet beschikbaar. Dit zou voor iedereen schokkend moeten zijn. pic.twitter.com/dkxwJxP1hT
— vdvehi (@vdvehi) September 20, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Nergens te vinden
Magdalena Dzambo, slachtoffer van vaccinatieschade, kon de Nederlandse bijsluiter nergens vinden op de overheidswebsites. “Het is een mysterie!” Ze nam contact op met de GGD, het CBG en het RIVM.
“Voor de XBB-variant heb ik nog geen Nederlandse artikelen,” zei een medewerker van de GGD. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen adviseerde haar via het contactformulier een vraag over de bijsluiter te stellen.
Een medewerker van het RIVM laat haar per e-mail weten: “Omdat het nieuwste vaccin net in Nederland is, kan het zijn dat deze nog niet op de website bij het CBG staat, dat zal echter snel volgen.”
Waar de bijsluiter is? Geen idee
“Dan is-ie nog niet beschikbaar,” zei een andere RIVM-medewerker aan de telefoon. “Zodra hij beschikbaar is, sturen we die gelijk even naar u toe.”
“Je kunt alvast een afspraak inplannen, je kunt de prik over twee weken halen, maar waar de bijsluiter is? Geen idee!” zegt Dzambo.
Ze vraagt zich af: “Zou het niet ethischer zijn als de bijsluiter van de nieuwste coronaprik wordt meegegeven met de prikuitnodiging, zodat je je kunt inlezen over de risico’s voordat je een prik neemt?”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De politie is uitvoerder van Sustainable Development Goals en gekoppeld aan het World Economic Forum
Ministerie van Landbouw vaccineert al maanden op experimentele basis kippen en mensen beginnen vragen te stellen
Geen complottheorie meer? Internationale top: ‘Zijn we klaar voor een Nieuwe Wereldorde?’
‘Buitenaards hybride-programma uitgevoerd op geheime basis bij Dulce’
Schooltv promoot chippen van mensen: ‘Ik heb er één in m’n hoofd laten zetten en het is echt een toppertje’
Medewerkers Tsjernobyl zagen vlak voor kernramp ‘bovennatuurlijk wezen’. Zo zag het eruit
Doen Britten en Amerikanen in het geheim onderzoek naar UFO’s?
Stop met deze waanzin. Nederlanders willen hun geld terug. Kamerlid plaatst klimaatgekkigheid in perspectief met cijfers
Meeste mensen weten niet dat ze spiritueel zijn