Buitenland

Journalist in Rostov: Wagner pleegt hier geen staatsgreep

Help ons door dit met jouw kennissen op je social media te delen!

De baas van de Russische Wagner Group, Jevgeni Prigozjin, is in de Zuid-Russische stad Rostov aan de Don in opstand gekomen.

President Poetin beschuldigde hem zaterdagochtend van verraad. Het huurlingenleger zou willen optrekken naar Moskou.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/10/nfn-donatie-2.png

Te gast

De Duitse journalist Alina Lipp filmde hoe Wagner-troepen Rostov binnentrokken. Ze wijst erop dat alles rustig is en dat de troepen de inwoners van de stad goed behandelen. De huurlingen zeiden tegen haar dat ze ‘te gast’ zijn.

Zaterdagochtend stonden er nog steeds tanks in Rostov. Het dagelijks leven gaat gewoon door, de bussen rijden.

Geen staatsgreep

Prigozjin liet weten dat zijn groep alle militaire bases en belangrijke toegangswegen in Rostov in handen heeft.

Lipp benadrukt dat het niet gaat om een staatsgreep, maar om een interne strijd binnen het leger. Zowel de Wagner Group als het ministerie van Defensie wil dat Rusland wint, aldus de journalist.


Interessant

Vond je dit goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.8 100 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

31 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Merijn Hugens
Merijn Hugens
2 jaren geleden

DOLKSTOOT IN DE RUG

President Poetin heeft opgeroepen om de integriteit van het land te bewaken en de organisatoren van de opstand te neutraliseren. PMC Wagner noemde hij helden en patriotten van het land, maar dat ze werden gedwongen tot verraad en rebellie. “Wat er gebeurt, is een klap voor Rusland en het Russische volk. Iedereen die opzettelijk het pad van verraad is ingeslagen, zal worden gestraft in de ruimste zin van de wet.” Poetin heeft overleg gehad met commandanten van PMC Wagner, maar niet met minister van Defensie Shoigu. De nadruk wordt vooral gelegd op het overleg met PMC Wagner. Hij waardeert hun prestaties, maar om nog onbekende reden worden de veroorzakers van dit conflict Prigozhin & Shoigu niet met naam en toenaam genoemd, maar als “degenen die alles wat er nu gebeurt organiseerden”. Wetshandhavingsinstanties zijn in opperste staat van paraatheid gebracht. “Als president van Rusland en opperbevelhebber, als burger van Rusland, zal ik er alles aan doen om de opstand te stoppen.” Ben benieuwd hoe dit gaat aflopen, is hier sprake van verraad, een militaire staatsgreep, zijn er mensen door de AngloZioNazis omgekocht, heeft het te maken met Prigozhin’s politieke ambities of heeft hij gelijk en is minister van Defensie Shoigu een verrader? Prigozhin’s gedrag en de hele situatie werd al langere tijd geobserveerd en nauwlettend in de gaten gehouden, het lot van Prigozhin lijkt bezegeld te zijn. Misschien voelde hij het aankomen, maar als kok en “zakenman” dacht hij blijkbaar onschendbaar te zijn, in dat geval heeft hij het mis. Als Shoigu inderdaad achter deze veronderstelde aanval op PMC Wagner zou zitten dan zijn wellicht zijn laatste dagen zijn geteld want Prigozhin hanteert graag de sloophamer. Het kan natuurlijk ook allemaal een rookgordijn zijn, bijvoorbeeld om de OekroNazis te verleiden een grootscheepse aanval uit te voeren omdat ze bloed ruiken of voor een ophanden zijnde Russische inval vanuit de regio Belgorod richting Charkov door PMC Wagner en Akhmat Special Forces. Want de laatste keer dat minister van Defensie Shoigu en Yevgeny Prigozhin ruzie hadden, betekende dat uiteindelijk de val van Bakhmut. Deze hele situatie is omgeven met rookgordijnen, het zou me ook niks verbazen als dit gewoon onderdeel is van  Mongolian-tactics omhuld met “Fog of War” en een snufje Sun Tzu. Terwijl iedereen braaf naar rechts kijkt ziet niemand wat er links gebeurt. Laat dit voorval ook voor ons een hele DUIDELIJKE boodschap zijn, EENHEID is uiteindelijk ons Machtigste wapen, zonder dat ben je nergens….

DE VERRADER SLAAPT NOOIT!
 

jessie nameles
jessie nameles
2 jaren geleden

dit hele ding word natuurlijk door de westerse propaganda machine omarmt als een kadootje van sinterklaas. de wagner baas heeft wel vaker een grote bek tegen de generale staf in het kremlin en kan hem ook duur komen te staan !!! maar de westerse msm proberen nu uit alle macht 2 deling te zaaien zoals ze bij ons al jaaaren doen…

Greet Resist
Greet Resist
2 jaren geleden

Putin delivers address on latest developments in Russia

https://rumble.com/v2w2qyy-putin-delivers-address-on-latest-developments-in-russia.html

ralf
ralf
2 jaren geleden

bij alle eerdere problemen van wagner greep oekraïne de kans om daar gebruik van te maken, wat steeds resulteerde in een vleesmolen voor oekraïne.
het is heel goed mogelijk dat dit hetzelfde is op grotere schaal.
ik schreef het elders al.
dit nieuws komt nadat oekraïne beseft heeft dat hun tegenoffensief op niets uitliep, en wordt nu gevolgd door het nieuws dat oekraïne iedere man tot 65 jaar oproept.

we gaan het zien.

Lotus
Lotus
2 jaren geleden

Zag net hiervoor kop artikel RTL nieuws op Msn: ”De Russische president Poetin heeft in een toespraak op de staatstelevisie geregeerd op de situatie in zijn land. Hij noemt de aanval van Wagner ‘hoogverraad’ en een ‘steek in de rug’. Poetin zegt ook dat de aanvallers hard aangepakt zullen worden” En link van RTL nieuws:
https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/video/video/5392483/poetin-beschuldigt-opstandelingen-van-verraad-bekijk-hier-zijn-speech

Grootste bedreiging voor Poetin ooit zegt correspondent Olaf Koens over de opstand v.d. Wagnergroep in Rusland en dat het als een boemerang terugslaat in het gezicht van V. Poetin (vandaag)
https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/video/video/5392488/grootste-bedreiging-voor-poetin-ooit-zegt-correspondent-koens-over

Lotte
Lotte
2 jaren geleden

Tegenwoordig kan je met geld alles en iedereen kopen. Dit is een oorlog van geld en macht. Veel geld.

tray de pum
tray de pum
2 jaren geleden

zal het hele “verdienmodel” in storten,menigeen en dan bedoel ik dat aan hoger wal geraakt tuig,zal dit snelle gebeuren pijn in de beurs doen…..

Lest Best
Lest Best
2 jaren geleden

Heeft iemand de letterlijk vertaalde tekst van Poetin?
Of blaten we zoals gewoonlijk, als onnozele schapen, de MSM na.
Het zal me niets verbazen als er komende week een eendrachtelijke aanval komt van alle geallieerde troepen, waar Wagner en het Russische leger ook onder vallen, die allemaal vechten voor de bedreigde vrijheid van ons als wereldburgers, door de NGO’s van onze tijd.
De troepenverplaatsingen die nu gaande zijn, is een voorbode van de grote klap, onder het mom van interne perikelen.
Laat de bom maar barsten.
SLAVA RUSSIA !!

Helmi
Helmi
2 jaren geleden

Volgens de NOS, heeft Wagner zich tegen Poeting gekeerd…

Hans
Hans
2 jaren geleden

Ja, zo gaat dat wanneer machthebbers huurlingenlegers inhuren. Waarschijnlijk gaat dat straks bij het Oekraïense leger ook gebeuren. Het is bij oorlogen nooit anders geweest.

Johan Duinkerken
Johan Duinkerken
2 jaren geleden

Lijkt er meer op dat de CIA met (blackops) geld aan het strooien is geweest. Huurlingen zijn daar nogal gevoelig voor. Deze tactiek is al eeuwen oud.

Jan
Jan
2 jaren geleden

Wagner:
-> huurlingen-> vechten voor wie het meest betaalt
-> via deze weg de door Amerika gewenste regime change en een puppet installeren?

kees
kees
2 jaren geleden

In een Oorlog is het niet alleen een oorlog van strijd maar ook een hele Propaganda Oorlog en Misleiding in de MSM en mensen met een Militaire achtergrond weten dat je uitlatingen strickt moet houden zo dat je Opponents er geen Propaganda munt kan uit slaan, Prigozhin heeft geen Militaire achtergrond en begrijpt terug houdendheid misschien niet zo zeer hij deed wel eens meer uitspraken en daar komt nog bij dat hij dingen heeft gezien dat echt heel veel invloed op je denk werk heeft PTSS (War is Ugly ) je hoef maar front foto’s van de Eerste Wereld Oorlog te zien het slagveld lag bezaait met Slachtoffers, onderdelen van Slachtoffers en zo meer en dan komt de geur er nog bij, ik denk niet dat hij zo zeer een Coup pleegt maar zwaar PTSS heeft en frustratie’s had hij al met de munitie toe levering (dat haalde ik uit filmpjes van hem) , Als Oorlog op de vergrootings schaal ligt kan het wel eens misgaan met de Logistiek, vergeet niet dat hij en zijn mensen een zware strijd hebben geleverd in en rond Bachmuth

charlud
charlud
2 jaren geleden

Hoe geloofwaardig moet dit nu zijn. Deze persoon maakt eerst wereldkundig dat er geen munitie voor zijn leger meer was. Heb geen krijskunde gestudeerd maar dit is lachwekkend.

Tom Poes.
Tom Poes.
2 jaren geleden

Ik weet niet goed wat ik hier van zou mogen denken.

Back to top button
31
0
We lezen graag je reactie!x