Ruim 63 procent van het brood dat in Groot-Brittannië wordt verkocht bevat pesticiden. In een kwart van de broden zit meer dan één soort bestrijdingsmiddel. Dat blijkt uit onderzoek van het Pesticide Action Network (PAN) UK.
De meest voorkomende pesticide in brood was glyfosaat, het werkzame bestanddeel van onkruidverdelgers als Roundup van Monsanto. Ook werden chloormequat – een plantgroeiregelaar – en malathion – een wereldwijd gebruikt insecticide – in het brood aangetroffen.
Brood bevat vaker bestrijdingsmiddelen dan andere onderzochte levensmiddelen. Pan UK pleit ervoor dat de Britse overheid laat onderzoeken of de pesticiden negatieve gevolgen hebben voor de gezondheid.
“Het is mogelijk dat de inname van lage doses pesticiden schadelijk is,” zei Nick Mole van Pan UK. “Niemand heeft onderzoek gedaan naar de gevolgen van cocktails van pesticiden waar we allemaal aan worden blootgesteld. Er wordt op ons geëxperimenteerd, zonder dat we daar toestemming voor hebben gegeven.”
Het blijkt dat het Britse brood al meer dan een decennium besmet raakt met pesticiden. Ondanks een nationaal actieplan voor bestrijdingsmiddelen, worden steeds meer gewassen ermee behandeld. Volgens Mole spelen de pesticidenmakers, de overheid en de nationale boerenvereniging onder één hoedje.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Overwinning! Hongarije doet als eerste Europese land Rothschild-banken in de ban”
Felle kritiek op D66-Kamerlid Jan Paternotte: ‘Dit is gevaarlijke stemmingmakerij’
Belangrijke Update: Noodzakelijke Maatregelen tegen Cyberaanvallen
Spaans bronwater bevat 58 verschillende medicijnen
Iets of iemand stuurt vanuit de ruimte signalen naar de aarde, en wetenschappers weten niet waarom
DNA-fragment van poepbacterie aangetroffen in Pfizer-batch: ‘De gevolgen? Ik heb werkelijk geen idee’
Vrijgegeven Wob-documenten: RIVM schrijft braaf op wat minister Hugo de Jonge als uitkomst wenst
‘Mesjogge’ plannen Timmermans zullen leiden tot ‘zelfdestructie met historisch ongekende crisis tot gevolg’
EMA-cijfers: 1.163.356 gevallen van bijwerkingen en 30.551 overlijdens na coronavaccinaties