De ingrijpende bezuinigingsmaatregelen van de Europese Commissie en de hoge belastingen hebben geresulteerd in de gele hesjes-beweging. Dat heeft de Belgische mensenrechtenactivist Andy Vermaut gezegd tegen het Russische persbureau Sputnik.
“De strijd van de gele hesjes is eigenlijk een schreeuw om hulp,” zei hij, toevoegende dat veel mensen moeite hebben met rondkomen.
“Het hebben van een baan is niet langer een garantie dat je een normaal leven kunt leiden in Europa,” aldus Vermaut.
Superstaat
Frankrijk is sinds 17 november vorig jaar in de ban van de gele hesjes. Op 8 december gingen er in het land naar schatting 136.000 mensen de straat op om te demonstreren.
De protesten waren het gevolg van bezuinigingsmaatregelen die in de Europese Unie werden aangenomen na de recessie van 2008, stelde Vermaut.
Hij voegde toe dat de EU veranderd is in een ‘superstaat’ die zijn wil oplegt aan soevereine landen.
Melkkoe
Landen worden gegijzeld en kunnen niet ontkomen aan besparingen en bezuinigingsmaatregelen voor het volk, klonk het.
De gewone burgers blijven een melkkoe voor de overheid, die steeds meer belastingen oplegt, benadrukte Vermaut.
“Er wordt gezegd dat er iets moet worden gedaan aan klimaatverandering, maar velen stellen dat dit door overheden wordt gebruikt om nog meer belastingen op te leggen,” zei hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Aartsbisschop Vigano: EU-chef Ursula von der Leyen hoort in de gevangenis
Laat je niet besodemieteren door Big Pharma, kanker kan al lang genezen worden!
Rutte wiste sms-verkeer met De Jonge tijdens corona, inhoud tot geheim verklaard: ‘Corrupt tot op het bot’
Rutte geconfronteerd met spandoek in parlement: “NAVO doodt voor winst”
NASA bevestigt dat de aarde een stuk groener is geworden. Deze twee onverwachte landen leiden de opmars
‘Iedere westerse ‘leider’ moet zijn hypocriete muil houden over Navalny!’
WEF-minister Brekelmans wil dat aanschaf van droneradars versneld wordt goedgekeurd en plots verschijnen er drones
Pijn is méér dan een cijfer: Waarom de wetenschap THC-olie nu ziet als een “bio-psycho-sociale” gamechanger
We worden al vanaf het begin buiten het MH17-onderzoek gehouden. Maleisische premier doet boekje open