BBB-voorvrouw Caroline van der Plas fileerde in haar HJ Schoo-lezing in de Rode Hoed in Amsterdam het coronabeleid. De journalist, naar wie de lezing van Elsesvier Weekblad is vernoemd, introduceerde de term 20 jaar geleden in een essay.
Mensen die niet wilden of konden worden gevaccineerd, werden weggezet als wappies en gekkies. Demissionair voormalig minister van VWS Hugo de Jonge noemde het een ‘epidemie van de ongevaccineerden’ en nam deze woorden nooit terug. Door de vaccinatiedrang, lockdowns, de QR-code en de hemel zij dank nooit ingevoerde, maar wel vergevorderde, 2G zijn mensen en families tegen elkaar opgezet. Zijn families uit elkaar gevallen. Hebben kinderen en kleinkinderen hun ouders en grootouders lange tijd niet kunnen zien en in veel gevallen zelfs geen afscheid mogen nemen op het sterfbed. Mensen werden geweigerd in cafés, in bioscopen, in theaters, zei Van der Plas.
Onvergeeflijk
Journalist Gertjan van Schoonhoven, verslaggever van Elsevier Weekblad, beschuldigde Van der Plas vervolgens van ‘wappiepopulisme’, ingegeven door de overstap van Mona Keijzer naar BBB.
Columnist Marianne Zwagerman wond zich daar vreselijk over op in haar podcast Op z’n Kop! “Wappiepopulisme? Hebben jullie dan twee jaar lang niet opgelet? Het boek van Van der Plas niet gelezen? De coronadebatten niet gevolgd?”
“Wat mensen is aangedaan in de coronacrisis is onvergeeflijk en politieke partijen moeten diep door het stof voordat ze ooit nog iemand af mogen vaardigen naar het openbaar bestuur. Maar Haagse journalisten noemen dat wappiepopulisme,” verzucht Zwagerman.
Wat mensen is aangedaan in de coronacrisis is ONVERGEEFLIJK en politieke partijen moeten diep door het stof voordat ze ooit nog iemand af mogen vaardigen naar het openbaar bestuur.
Maar Haagse journalisten noemen dat WAPPIEPOPULISME #opznkop editie 115 https://t.co/jyDYxysHn5 pic.twitter.com/G1NtwsHz2t
— Marianne Zwagerman (@mariannezw) September 8, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Vreselijk
Van der Plas vindt het ‘vreselijk’ dat men dit wappiepopulisme noemt. “Al die tijd, sinds ik in de Kamer zit, heb ik dit uitgesproken. Keer op keer. Dat mensen dit nu ‘de hand van Mona’ noemen, getuigt inderdaad van niet goed opgelet hebben. En je hoeft maar één dag een rondje mensen (geen ‘wappies’) te maken en je hoort dit soort verhalen steeds.”
Zwagerman krijgt bijval van Europarlementariër Rob Roos. “Géén politieke reflectie op de coronacrisis! Géén ‘lessons learned’! Maar wel een mening over ‘wie goed’ en ‘wie fout’ is. Dat is het helaas betreurende niveau van de politiek en de vooringenomen journalistiek in Nederland. Alleen als we open en oprechte discussies voeren, kunnen we vooruit.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Neanderthaler en moderne mens kruisten mogelijk nooit elkaars pad
“Beatles hebben nooit bestaan”
Zijn we allemaal slaven van Bilderberg?
Alarmerende berichten: ‘Oekraïne bereidt nucleaire false flag voor in Rusland’
‘Premier Boris Johnson saboteerde vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland’
‘Ongelooflijk!’ PVV stemt tegen motie die regering verzoekt uit VN-Vluchtelingenverdrag te stappen
Psycholoog spreekt zich uit: ‘Ik ben tegen het coronavaccin’
Vaticaanse Bibliotheek zet 4000 kostbare manuscripten gratis online
‘Heel bijzonder’: Wordt dit netwerk in Noord-Nederland gebruikt voor weermanipulatie?