Het Iraanse staatspersbureau Fars heeft gemeld dat Israëlische zakenmannen vastgoed opkopen in gebieden in het noorden van Irak die in handen zijn van terreurgroep IS. Het is volgens het persbureau de bedoeling dat Israëli’s zich er gaan vestigen.
Lokale makelaars in Mosoel en andere steden in het noorden van Irak zouden huizen van christenen en jezidi’s, die zijn verdreven door IS, hebben opgekocht tegen ‘aantrekkelijke prijzen’. De makelaars verkopen de huizen vervolgens weer door aan de Israëli’s, aldus Fars.
Fars citeerde een bron die zei dat in de Koerdische Autonome Regio inmiddels meer dan 2000 Joden zijn komen wonen. Iraanse overheidsfunctionarissen hebben eerder gezegd dat Israël en IS samenspannen.
De Iraanse minister van Defensie Hossein Dehghan zei in oktober dat de Islamitische Staat en Israël twee kanten van dezelfde medaille zijn. Hij voegde toe dat ze de antizionistische bewegingen in Palestina, Syrië, Libanon en Irak willen verzwakken.
Fars meldde ook dat Koerdische troepen Israëlische apparatuur en uitrusting hebben gevonden in schuilplaatsen van de terreurgroep in de Iraakse steden Mosoel en Kirkoek.






Overheid wil ALLE koeien in 2030 ’toxisch’ voeradditief geven
Frans Timmermans oogst storm van kritiek omdat hij ‘klimaatslachtoffers’ wil herdenken: ‘Laat je nakijken’
‘Belangrijk document’ over buitenaardse vaartuigen gelekt. Is dit de smoking gun?
Kijk: Frans Timmermans draait nu helemaal door over Rusland
BBC-reportage: “WWF betrokken bij gruweldaden tegen inheemsen in Indiaas nationaal park”
Kruid van de maand januari: Slaapmutsje
Lange Frans dropt Kamervragen 3: ‘Heel Hollywood is verslingerd aan die adrenochroom’
Hoe grappende bankbestuurders de Ierse belastingbetaler beroofden
Vergast in de Golf: Honderdduizenden Amerikaanse troepen in Irak blootgesteld aan eigen zenuwgas