Op social media circuleren momenteel beelden van een gesprek dat FVD-leider Thierry Baudet in 2019 had met Margriet van der Linden. In een Bloemendaalse villa vertelde hij over de scheiding van zijn ouders en over de liefde voor zijn vrouw.
Hij vond Van der Linden een slechte interviewer. “Ik ben Lego, jij bent Duplo,” zei hij. Hijzelf zou een veel betere interviewer zijn. Baudet zei namelijk ‘een zachtaardig, en gevoelig, en artistiek, en empathisch mens’ te zijn.
(Video verwijderd? Klik hier...)
Ik zie dat
De FVD-voorman deed nog enkele opvallende uitspraken. “Ik doe dit met de moed der wanhoop omdat ik zie dat onze beschaving in korte tijd – het gaat nu nog best wel goed voor veel mensen – helemaal vast gaat lopen,” zei hij.
“Nu gaat het nog redelijk goed, maar over een paar jaar niet meer,” waarschuwde Baudet. “Ik zie dat. En ik wil proberen om dat te voorkomen. Mensen hebben de keuze om wel of niet het noodlot af te wenden. Als dat niet gebeurt, dan gaan we eraan.”
Hij had wel gelijk
Er zijn beschavingen in de wereldgeschiedenis ten onder gegaan. Dat kan hier ook gebeuren. En als dat gebeurt, dan zullen heel veel mensen zeggen: ‘Die Baudet was misschien een arrogante eikel en hij dronk witte wijn, maar hij had wel gelijk. En het is ongelooflijk jammer, het is eeuwig zonde dat we het in 2019, in 2020, in 2021 – toen we nog een kans hadden – niet hebben afgewend’, zei hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





TNO: huizen moeten sneller verduurzaamd worden
Obama zegt dat aliens bestaan: ‘Ze zijn echt’
Oude aquatische graftombe ontdekt in Peru (video)
PVV stemt TEGEN motie om asiel te beteugelen: ‘Schandalige taferelen!’
EU wil al je bezittingen in kaart brengen (en straks afpakken om schulden af te betalen?)
De Europese Commissie werkt aan zeer zorgelijk initiatief waar je waarschijnlijk nog nooit van gehoord hebt
Varoufakis: “EU vooral goed in het afleveren van prutswerk”
2 januari, grootste mars van de menselijke verbinding in Amsterdam: ‘Het is nu of nooit’
Ligt onder dit vliegveld een geheim concentratiekamp verborgen?