Na de olieramp in de Golf van Mexico in 2010 hebben bacteriën in het zeewater tenminste 200.000 ton olie afgebroken.
Dat hebben wetenschappers van de Universiteit van Rochester en de Texas A&M-universiteit uitgerekend. Deze week verschijnt hun onderzoek in het wetenschapsblad Environmental Science and Technology.
Veel olie en gas zat op enkele honderden meters onder de zeespiegel. De bacteriën in die waterlagen hebben het grootste deel van de olie en het gas daar afgebroken, aldus coauteur John Kessler van de Universiteit van Rochester.
Grootste deel
Uit metingen van de onderzoekers bleek dat de consumptie van olie en gas door bacteriën in de Golf van Mexico na september 2010 stopte, vijf maanden na de explosie. “Het is onduidelijk of de micro-organismen hun activiteiten staakten of dat ze simpelweg even pauzeerden om vervolgens aan het toetje te beginnen,” zei Kessler. “Uit onze resultaten blijkt dat bijna de helft van de bacteriën in deze waterlagen ook na september 2010 nog aanwezig was, dus er was voldoende voedsel voorhanden.”
Eerdere studies naar de Deepwater Horizon hebben aangetoond dat de olie en het gas gevangen zaten in waterlagen en dat de bacteriën waren begonnen met de consumptie van olie en gas.
De onderzoekers hebben nu kunnen meten hoeveel ton materiaal is verwijderd door de micro-organismen. Op basis van de gegevens kan worden gezegd dat het grootste deel van de olie en het gas is opgegeten door de bacteriën.
Tijd en geld
Het boorplatform Deepwater Horizon in de Golf van Mexico zonk na een ontploffing en een brand. Pas na drie maanden werd het lek gedicht. Het was de grootste milieuramp in de Amerikaanse geschiedenis.
Begin januari 2011 verscheen het rapport van de onderzoekscommissie die president Obama had ingesteld. Als hoofdoorzaak van de ramp werd hierin genoemd het streven van de betrokken bedrijven BP, Halliburton en Transocean om tijd en geld te besparen.
Bron: Rochester.edu
Gerelateerd:
- Archeologische verrassingen na olieramp BP
- Grootste privégeschil in de geschiedenis tussen twee oligarchen
- Japanse machine zet plastic afval om in olie (video)
- Hoe militaire ‘psyops’ worden toegepast door oliebedrijven
- Verloren wereld gevonden op de bodem van de Atlantische Oceaan
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het smerige spel van de NPO is begonnen: NineForNews is doelwit
Groot protest tegen ingrijpende nieuwe regels: ‘Wat boeren nu wordt aangedaan is illegaal’
“Nog 6000 plekken in Mexico waar iets bijzonders in de grond zit”
Stop met het drinken van melk
De Ice Bucket Challenge: heb je enig idee waar je aan doneert?
‘Opmerkelijk’: Rechter Demmink aangesteld om te oordelen in rechtszaak tegen Karim Aachboun
Coronacrisis of niet, Rutte trekt 200 miljoen uit om huizen van gas te halen. ‘Gekkigheid gaat gewoon door’
Kijken: Filmploeg legt paars object vast in de lucht boven Lima
Kaag ‘geïntimideerd’ door ‘complotdenkers’? Dit gebeurde er echt in Diepenheim