BinnenlandCorona

Hoogleraar plaatst corona in perspectief: ‘Hoeveel mensen gaan er elke dag dood aan kanker?’

Help ons door deze info met kennissen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

We moeten accepteren dat de ziekenhuizen weer vollopen en er besmettingen bijkomen, zei Ira Helsloot, hoogleraar aan de Radboud Universiteit in Nijmegen, donderdagavond in de talkshow Op1. “Dat is vreselijk, maar in eerste instantie zullen we moeten accepteren dat er meer slachtoffers gaan vallen. We moeten als samenleving helpen om de kwetsbaren te beschermen. Aan de andere kant moeten mensen er ook voor kunnen kiezen om extra risico te nemen,” zei hij.

Helsloot noemde Zweden als voorbeeld. “Wat wij in maart hebben gedaan of zeiden dat we gingen doen, flatten the curve, dat hebben de Zweden echt gedaan. Ze hebben beperkte maatregelen getroffen.”

---Lees verder na dit advertentieblokje---
Waarom zijn deze ziektes nu ineens ondergeschikt?

Presentator Jort Kelder claimde dat de Zweedse aanpak wel tot meer doden heeft geleid. Helsloot: “Nee. Per 100.000 inwoners is het aantal doden, als je naar de oversterfte kijkt, in Zweden hetzelfde als in Nederland. Iets wat mij heel erg chagrijnig maakt, is dat virologen heel selectief in die cijfers shoppen. Dat is oneerlijk.”

De hoogleraar plaatste daarnaast het aantal coronadoden in perspectief. “Hoeveel doden hebben we vandaag?” vroeg hij. “33,” klonk het (volgens website Worldometer waren het er overigens 16). “Hoeveel mensen gaan er elke dag dood aan kanker? 200-300.”

Ook zangeres Marga Bult verbaast zich hierover. “Jaarlijks overlijden er gemiddeld bijna 150.000 mensen aan allerlei ziektes in Nederland; kanker, dementie en hart- en vaatziekten. Dat zijn miljoenen mensen over de hele wereld. Zie ook cijfers van de WHO. Ik onderschat corona niet, maar waarom zijn deze ziektes nu ineens ondergeschikt?” vraagt ze.

Volgens Helsloot overreageren we op de crisis:

Interessant

Vind je deze informatie goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
5 1 stem
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

27 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
remi
remi
5 jaren geleden

het klinkt misschien wreed he, maar elke keer als ik mijn ziekenfonds premie betaal, vraag ik me af hoeveel medelanders hiermee vermoord gaan worden in ziekenhuizen, en elders.
zoals bv kanker behandelingen met chemo, dit is gewoon vast gelegd, als de behandelmethode, terwijl er andere alternatieven bestaan.
maar deze mensen en hun behandel methodes, worden het leven zuur gemaakt.

ProAsfalt
ProAsfalt
5 jaren geleden

Ja maar een cojonadode is veel en veel en veel en veel erger dan al die andere doden aldus de reguliere media.

https://www.ad.nl/buitenland/internationale-aandacht-voor-gigantische-flop-van-rebelse-nederlandse-influencers~ad6418c8/
“Internationale aandacht voor ‘gigantische flop’ van ‘rebelse Nederlandse influencers’”
Deze kop zegt natuurlijk alles hoe de reguliere media erin staat.

Terwijl een andere reguliere media – tot mijn verbazing – best een aardig stuk heeft geschreven waarop ik gisteren ben gewezen door de uitzending van Jensen:
https://www.parool.nl/nederland/wat-is-het-nut-van-de-anderhalve-meter-kritiek-van-bn-ers-naast-de-feiten~b17bc927/
De conclusie is dat deze BN’ers gewoon een punt hebben.

Zolang de (meeste) reguliere media voor deze hetze blijven zorgen, zal het volk opgesloten blijven zitten.

Joyce Ramgatie
Joyce Ramgatie
5 jaren geleden

Voor Huge, Rutte en de rest, draait alles om GELD en MACHT. Het volk telt niet ! Zelfs het leven van kinderen tellen niet meer !! Alles draait om de FAKE virus besmettingen, want VACCINE is a BIG MONEY MAKING BUSINESS!

Hoge Noorden
Hoge Noorden
5 jaren geleden

33 doden die zogenaamd positief getest zijn en het label coronadoden hebben meegekregen, maar gestorven zijn aan iets anders komt meer tegen de werkelijkheid aan.

GEEN Schaap
GEEN Schaap
5 jaren geleden

https://www.rivm.nl/publicaties/surveillance-of-influenza-and-other-respiratory-infections-in-netherlands-winter

65.000 griepdoden tijdens het seizoen 2014-2015. Hoor je niemand over. Toen ging alles gewoon door.

Veterans_Resistance
Veterans_Resistance
5 jaren geleden

Als reactie op Famke-Louise bij Jinek:

https://www.youtube.com/watch?v=bok7BAfvjF4

Zo ongelooflijk raak!

#IKDOENIETMEERMEE

Bas
Bas
5 jaren geleden

Helaas zie je ook steeds meer jonge mensen (30+) in bijvoorbeeld een supermarkt een muilkorf dragen. De angst heerst.

salvar
salvar
5 jaren geleden

wij moeten ons onttrekken aan het virus gedoe.
wij moeten de achterliggende gedachten van het gespuis kennen.
1) maatregelen gaan weer strenger worden.
2). lockdown komt eraan.
3). mensen raken oververhit.
4). sluiting van winkels.
5). steden worden afgesloten.
6). geen eten mensen slaan elkaar in elkaar.
7). leger en politie grijpen in.
8). totale vaccinatie verplicht.
9). niet luisteren wordt je afgevoerd.
10). genocide wordt toegepast.
11). nieuwe wereldorde
12). je bent nu slaaf.
zoals ongeveer geschreven staat en zeker door drie helderziende voorspeld.
er waren helderziende die op hun sterfbed zeiden in ben blij dat ik nu sterf want in die tijd wil ik niet leven.

dit heeft rutte en de jonge die zo meteen alle macht hebben in gedachten.
ze luisteren goed naar de satanische sekte en die zeggen nu het virus gaat nooit meer voorbij.

een ding zorg als het zover komt ga weg uit de grote steden.

misschien komen we elkaar wel tegen als ik er nog ben.

god zij met ons.

Elise
Elise
5 jaren geleden

Lees net, dat Jorritsma(burgemeester Eindhoven en leider veiligheid zuidoost Brabant) mondkapjes wil gaan invoeren in winkels, restaurants.
Hierdoor worden mensen met een beperking ernstig belast in hun bewegingsvrijheid. Niet iedereen kan zo’n ding verdragen. Worden die mensen afhankelijk van anderen bv boodschappen doen.(niet iedereen gebruikt internet/wifi) Uitjes voor hen: nog minder. Veel ouderen vallen onder deze groep. Zo gaan er nog meer mensen dood. Gewoon door frustratie/stress.

salvar
salvar
5 jaren geleden

de zorg loopt weer vol
SMERIGE LEUGENAARS.

rop
rop
5 jaren geleden

Hoe men zich ook wentelt, en in welk bocht men zich ook wringt en beweegt ,echte overzicht zal men niet zomaar verkrijgen er is een crises ontstaan dat de naam coronaziekte draagt , terwijl er ziektes zijn die veel malen meer doden veroorzaken en daar word niet zo over gerept en de bekende ziekte zijn mensen al zo gewend dat ze daarmee geen angst kunnen creëren dus een nieuwe ziekte oproepen en waardoor nu veel angst is ontstaan, geeft natuurlijk een juist effect van een grote Angst ervoor ,hebben ze net nodig om veranderingen in te voeren, deze ziekte die mensen willen ontlopen om het niet te krijgen, heeft men van alles bedacht om beperkingen op te leggen, het zijn de beperkingen die erger is dat de kwaal zelf, er ligt een plan erachter, die vele niet zien, een plan die te maken heeft met de grote reset, corona is een middel om angst te zaaien ,en dat ziet men ook wel om zich heen gebeuren, door deze te zaaien blijft men alert om deze ziekte niet te krijgen, neemt men allerlei idioten maatregelen, het gaat om een verandering van levensstijl waarin de stijl van het huidige samenleving niet meer voldoet, de machten ,[de huidige wereldleiders]raakt hun macht kwijt over de samenleving en de controle er over ,hebben ze een nieuw soort ziekte bedacht, om zo de controle over de mensenmassa weer te kunnen heersen en beheersen door dit kunnen ze allerlei soorten verboden invoeren voer een nieuw soort ziekte in ,zaai daarmee angst zorg dat met deze angst voor verspreiding ervan, de mensen gaan zich dan meer aan maatregels houden ,[wat ook al gebeurt] en zo krijgt men dat weer meer controle over de mensheid heen, en daarmee kunnen ze als excuus zich op beroepen zodat de regeringen en al haar pionnen samen een vinger in de pap kunnen behouden, zodat de samenleving niet ontwricht raakt, wereldwijd werd er steeds meer de samenleving ontwricht door demonstraties ,waar ze niet op zitten te wachten, door dit opgeroepen corona beeld proberen ze weer totale controle te verkrijgen, omdat de mensen massa zelf ook al op exploderen staat, op allerlei vele gebieden , er is een gewelddadige groei geweest de groei van de welvaart, die nu afgebouwd moet worden door een ziekte te verzinnen neemt de massa dat voor een Waarheid en zal men gauwer deze instorting accepteren, wel staat er veel op het spel om deze te blokkeren, weer mee vele ondernemingen in zullen storten, de groei moet nu een blokkade ondergaan, zodat overheden de groei ervan kunnen overnemen , om te kunnen heersen en te beheersen, de mensenmassa zal meer van deze vrijheden in moet leveren van wat het heeft gekend, al zijn uitspattingen al zijn explosieve groei zal een beperking ingaan de welvaart gaat zich nu tegen deze keren.

Gerr
Gerr
5 jaren geleden

Zoeken
Zoekopdracht
Vrijdag 25 september 2020
Meer doden door kou en griep
Meer doden door kou en griep
02 februari 2009 17:57

AMSTERDAM – In de eerste tweeënhalve week van dit jaar zijn in Nederland bijna 8400 mensen overleden. Voor het eerst sinds 2005 stierven meer dan drieduizend mensen per volle week.

De meeste mensen overleden in de week van 12 tot 18 januari: bijna 3400. Dat liet CBS-demograaf Jan Latten desgevraagd weten aan Novum Nieuws.

De relatief hoge sterftecijfers zijn een gevolg van de strenge winter en de aanhoudende griepepidemie, zeggen Latten en het instituut voor gezondheidsonderzoek Nivel.

“Naar de winter toe loopt het sterftecijfer op”, zegt Latten. “In augustus overleden gemiddeld 2300 mensen per week. Dat is bijna de helft van het aantal sterfgevallen dat we nu zien.”

Ouderen
Vooral voor ouderen vormen strenge winters een risico.

“In de zomer overleden zo’n elfhonderd 80-plussers per week, in de derde week van januari waren dat er ruim negentienhonderd. Dat is een stijging van bijna driekwart”, aldus Latten.

Het CBS stelt dat het sterfterisico van 80-plussers in de winter circa elf procent boven het jaarlijks gemiddelde ligt.
[ https://www.nu.nl/gezondheid/1910299/meer-doden-door-kou-en-griep.html ] Sinds de griepepidemie van 2009 houdt het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu wekelijks het aantal overleden mensen in de gaten met gegevens van het CBS Centraal Bureau voor de Statistiek . Het doel van het monitoren van sterftecijfers is om de impact van een epidemie of een incident in beeld brengen Word wakker

James.T. Kirk
James.T. Kirk
5 jaren geleden

Deze wereld raakt overbevolkt daar zit hem de crux, een populatie die zo expandeert zoals de mens kan natuurlijk nooit een economie in stand houden die gebaseerd is op groei. dus vroeg of laat implodeert de hele boel met of zonder virus alleen nu versnelt de zaak.China heeft ooit de een kind politiek ingevoerd misschien moeten alle landen dit doen dan is het over tientallen jaren misschien weer een beetje in balans mens vs Aarde.

Clara
Clara
5 jaren geleden

Sorry hoor, maar ik kon even een glimlach niet onderdrukken toen ik het getal 33 las over de dodenregistraties. Want gisteravond kreeg ik deze link:
https://youtu.be/7HHb-nEAOz8 – 33 confirmed cases tested positive
Nu weten we intussen de de msm op grote schaal georkestreerd is, is daar nu zelfs op dit nivo sprake van? M’n gevoel fluistert ‘ja’.

Back to top button
27
0
We lezen graag je reactie!x