De Oekraïense zakenman Rinat Akhmetov heeft via zijn holding één van de duurste woningen ooit gekocht: een luxueus appartement in Monaco met een prijskaartje van circa €471 miljoen (ongeveer $554 miljoen). Daarmee zou het gaan om de grootste vastgoedtransactie voor een enkele woning tot nu toe, zo blijkt uit gegevens die door Bloomberg zijn ingezien.
Het appartement bevindt zich in het prestigieuze Mareterra-project, een nieuw ontwikkeld kustgebied in het vorstendom Monaco dat in 2024 officieel werd geopend door prins Albert II. Het project, gebouwd op land dat op de zee is gewonnen, richt zich exclusief op de internationale superrijken en omvat luxe villa’s, herenhuizen en appartementen.
De woning van Akhmetov ligt in het zogeheten “Le Renzo”-gebouw en strekt zich uit over vijf verdiepingen met een totale oppervlakte van ongeveer 2.500 vierkante meter. Het pand telt 21 kamers en beschikt over uitgebreide voorzieningen, waaronder een privézwembad, jacuzzi, ruime terrassen met uitzicht op de Middellandse Zee en meerdere parkeerplaatsen.
De aankoop werd gedaan via System Capital Management (SCM), het investeringsvehikel van Akhmetov. Het bedrijf bevestigde dat het heeft geïnvesteerd in het Mareterra-project, maar gaf geen specifieke details over de prijs of het exacte eigendom. Volgens SCM maakt internationaal vastgoed al geruime tijd deel uit van de investeringsstrategie.
De timing van de aankoop is opvallend. De overeenkomst zou zijn gesloten kort vóór de Russische inval van Oekraïne in 2022, waarna het land verwikkeld raakte in een grootschalige oorlog. Die oorlog had ook impact op Akhmetovs zakelijke imperium, waaronder schade aan energie-infrastructuur en de verwoesting van de Azovstal-staalfabriek in Marioepol, één van zijn belangrijkste industriële bezittingen.
Akhmetov geldt met een geschat vermogen van meer dan 7 miljard dollar als de rijkste man van Oekraïne. Zijn fortuin is opgebouwd in sectoren als staalproductie, mijnbouw en energie. Naast deze aankoop staat hij bekend om eerdere investeringen in exclusief vastgoed, zoals Villa Les Cèdres aan de Franse Rivièra en een penthouse in het Londense One Hyde Park.
Hoewel dergelijke transacties niet ongebruikelijk zijn binnen de wereld van ultrarijke investeerders, onderstrepen ze de groeiende kloof tussen economische elites en de bredere maatschappelijke realiteit, zeker tegen de achtergrond van een land dat zich in oorlog bevindt.
Het is niet verrassend dat een land dat steevast hoog scoort op mondiale corruptieranglijsten, ook enkele van de meest buitensporige vormen van onrechtmatig verkregen rijkdom laat zien.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Attje Kuiken voor camera van ON!: ‘Ik vind dat u geen recht heeft op een plek in het publieke bestel’
Nieuwe vloer uitkiezen? Check deze tips!
Word wakker! Dit moet stoppen. Arts (87) die het licht zag begint kruistocht tegen Big Pharma en misstanden in de zorg
Wat je moet weten over Maria Corina Machado, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede
Kabinet-Rutte en met name VVD-minister Van der Wal ‘volledig te kakken gezet’
Kijk: ‘Zeldzaam moment van een eerlijke Jesse Klaver op beeld en geluid gevangen’
Brr: World Economic Forum maakt dystopisch filmpje over ‘mondkapje van de toekomst’
Door ‘slecht’ cholesterol leef je juist langer
Media nemen officiële verhaal over aanslag op Skripal klakkeloos over. Hoogleraar legt uit waarom dit verhaal helemaal niet klopt