Miljoenen werknemers en gepensioneerden hebben geen enkele zekerheid dat ze een koopkrachtig pensioen krijgen na invoering van het nieuwe pensioenstelsel. Daarmee voldoet dit pensioen helemaal niet aan de beloften die vooraf door kabinet, werkgevers en vakbonden zijn gedaan, stelden tientallen prominenten eerder in een brandbrief aan de Tweede Kamer.
De oud-politici, oud-bestuurders en economen voorzien een groot drama bij de overstap naar het nieuwe pensioenstelsel.
Grootste omzettingsoperatie ooit
De prominenten wijzen op de risico’s van het in één klap overhevelen van 1500 miljard euro aan gespaard pensioengeld in een nieuw stelsel. Dit wordt ‘de grootste omzettingsoperatie die ooit in ons land is uitgevoerd’, die ‘uiterst kwetsbaar is’.
Voormalig belastinginspecteur Wilma Berkhout betoogde daarnaast dat het pensioenbeleid is gebaseerd op foute modellen.
Waanzin
“Je gaat 1500 miljard zuur verdiende centen uit een spaarpot nemen, en die geven om mee te spelen aan precies die lui die de ene financiële crisis na de andere veroorzaakt hebben?” vraagt de Vlaamse burgerjournalist Brecht Arnaert zich hardop af.
“Wie stopt die waanzin? Nederland zou massaal op straat moeten komen,” aldus Arnaert.
Financieel expert Ab Flipse haakt hierop in: “Belgen roepen Nederlanders op om deze pensioenwaanzin te stoppen. Waarom blijft iedereen in dit laffe land toch zo naïef, lief en passief? Waar zijn de echte mannen (en vrouwen) gebleven?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wereldgezondheidsorganisatie: geef experimentele coronavaccins NIET aan kinderen
Geen risico: gezondheidsclaims planten en kruiden toegestaan
Sommige honingsoorten effectiever dan antibiotica
Bedrijf dat in WOII propaganda maakte voor naziregime gaat fake news bestrijden in Europa. Gaat het ooit nog goedkomen?
Waarnemend VVD-fractievoorzitter verspreidt hier desinformatie over kinkhoest: ‘Hermans moet zich schamen’
Door Bill Gates gesteund bedrijf maakt boter van koolstof (zonder dat er dieren of planten aan te pas komen)
Acht onverwachte ingredienten in fastfood
Kijk: WHO-klokkenluider legt uit waarom het ‘pandemieverdrag’ van de WHO voor iedereen extreem gevaarlijk is
VIDEO: Vrouw praat tijdens bijna-doodervaring met ‘aanwezigheid’ terwijl ze neerkijkt op haar lichaam