Hoeveel verdienen de directeuren van goede doelen in Nederland? Manners Magazine zocht het uit voor de grootste goede doelen.
Het magazine keek daarbij naar cijfers uit jaarverslagen van 2021. De salarissen zijn inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering. Hier vind je het volledige overzicht. Sinds 2005 heeft Goede Doelen Nederland een beloningsregeling voor directeuren.
Save the Children Nederland: 145.610 euro
Nederlandse Rode Kruis: 144.000 euro
Kika: 90.000 euro
CliniClowns: 122.862 euro
Amnesty Nederland: 132.587 euro
Wereld Natuur Fonds: 130.951 euro
Artsen zonder Grenzen: 123.346 euro
Alzheimer Nederland: 135.626 euro
Greenpeace: 91.000 euro
KWF Kankerbestrijding: 153.900 euro
Oxfam Novib: 134.608 euro
Unicef Nederland: 135.000 euro
Stichting Vluchteling: 121.651 euro
War Child: 78.544 euro
Ronald McDonald Kinderfonds: 101.800 euro
SOS Kinderdorpen: 121.460 euro
Make-A-Wish Nederland: 127.053 euro
Dierenbescherming: 140.000 euro
Oekraïne
Elf goede doelen sloegen de handen ineen onder Giro555 – waaronder Oxfam Novib, Unicef, het Rode Kruis en Stichting Vluchteling – om Oekraïne te helpen.
Wat gebeurt er met de miljarden die er in Nederland en andere westerse landen zijn opgehaald voor het lenigen van de nood van de Oekraïense bevolking?
Volgens de Oekraïense politicus en journalist Anatoly Shariy zal tenminste 70 procent van al die gedoneerde miljoenen worden besteed aan prachtige villa’s en auto’s.
Australië
Na de bosbranden die Australië in 2019 teisterden, haalde het Rode Kruis bijna 100 miljoen op voor noodhulp. De organisatie gaf toe dat minder dan een derde van dat bedrag wordt uitgegeven.
Haïti
Na de verwoestende aardbeving in 2010 in Haïti haalde het Rode Kruis honderden miljoenen op. Met dat geld bouwde de organisatie welgeteld zes huizen. Inwoners van het land riepen mensen op om níet te doneren.






Dit verbijsterende artikel over Osama bin Laden verscheen 20 jaar geleden
Oostenrijkse minister onthult ware reden achter oorlogen in Midden-Oosten in VN-speech. Dit is een historisch moment
Er zijn aanwijzingen dat een spiegeluniversum tegen het onze aanschuurt. Lees alles over deze bizarre theorie
Creationisme: laatste dinosaurus stierf in 1927 (infographic)
In Nieuw-Zeeland de grootste stijging overlijdens in 100 jaar
Trump brengt verboden waarheid over valse vlag-operatie 9/11 naar buiten. Het establishment reageert verbolgen
Ondergronds tunnelnetwerk ‘van Schotland tot Turkije’ ontdekt
Belangrijkste Kamerdebat voor Rutte, maar hij is ziek: ‘Erg geloofwaardig’
Yuval Harari: kunstmatige intelligentie kan Bijbel herschrijven en ‘religie corrigeren’