Natuur en Milieu

Dijkversterkingen niet mogelijk door ‘stikstof’, grote zorgen over veiligheid: ‘Het wordt hoe langer hoe gekker’

Help door dit artikel met vrienden op je social media te delen!

Verschillende dijken worden voorlopig niet versterkt als gevolg van de ‘problemen rond stikstof’. Waterschappen maken zich grote zorgen over de veiligheid.

Er zijn meerdere dijkversterkingen gepland, maar die moeten opnieuw worden onderzocht. Een voorbeeld is het verbeteren van de dijk tussen Echteld en Dodewaard en de Grebbedijk bij Wageningen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

In een aantal gevallen moeten vergunningen opnieuw worden aangevraagd. Rechters hebben bepaald dat bij een dijkversterkingsproject geen extra stikstof mag vrijkomen.

Een paar plantjes zijn belangrijker dan veilig wonen achter de dijk.

De grens is nu toch echt wel bereikt

“Het wordt hoe langer hoe gekker,” merkt partijvoorzitter van JA21 Elrie Bakker op. “Mooi hoor dat hier een bijzonder bloempje bloeit, maar moet dat zelfs ten koste van de veiligheid en gezondheid van mensen? De grens is nu toch echt wel bereikt!”

De bizarheid van ons stikstofbeleid

Statenlid Arjan Tolkamp (CDA) stelt: “Stikstof verandert niet het klimaat. En ja, de Nederlandse wetgeving heeft stikstof belangrijker gemaakt dan veiligheid in de breedste zin van het woord. Maar ook belangrijker dan artikel 22 lid 2 van de Grondwet, huisvesting.”

“Dijkversterking niet mogelijk door een klein beetje stikstof, maar als de dijk door dreigt te breken dan zetten we al het denkbare materieel in,” reageert oud-Statenlid Hermen Vreugdenhil. “De bizarheid van ons stikstofbeleid.”

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 160 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vond je deze info interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

142 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Patriot
Patriot
1 maand geleden

Waterschappen zijn in handen van de NCTV, rechters zijn corrupte d666′ ers

Links wil dat heel Nederland naar de klote gaat.

STIKSTOF IS DE BELANGRIJKSTE STOF DIE PLANTEN NODIG HEBBEN OM TE KUNNEN GROEIEN.

vraag het rozen telers die Co2 in hun kassen spuiten zodat de rozen beter groeien.

Joop
Joop
1 maand geleden

Idioterie ten top !!!!

Anoniem
Anoniem
1 maand geleden

Het wordt hoog tijd om met geweld een einde te maken aan de junta. Ze willen letterlijk ons uitroeien op het altaar van de groene waanzin. NEE NEE NEE NOOIT!

Defixiones
Defixiones
1 maand geleden

Stikstof (N = nitraat) is een mest voor planten, dus bloemetjes, planten en bomen gaan beter groeien met meer stikstof, niet minder!

Back to top button
142
0
We lezen graag je reactie!x