De overheid nam tijdens de coronacrisis willens en wetens grote risico’s met de gezondheid van onze kinderen. Uit vrijgekomen Woo-documenten blijkt dat het ministerie van VWS, het RIVM, de IGJ en het CBG wisten dat kinderen een grote kans hadden op bijwerkingen van de coronavaccins, terwijl ze van het virus zelf weinig te vrezen hadden.
Toch werden kinderen en ouders gepusht om een boosterprik te halen. De politieke druk was namelijk belangrijker dan de veiligheid en de levens van onze kinderen. “Dat is een medische misdaad die bewust is gepleegd door de overheid,” stelt journalist en BVNL-beleidsmedewerker Vala van den Boomen. “Daar mogen ze niet zomaar mee wegkomen.”
Binnenkort zit @BVNLNederland op het Ministerie van VWS voor een hoorzitting over ons Woo-verzoek rondom de communicatie van bewindspersonen met het OMT tijdens de coronacrisis. Want opnieuw houdt de overheid zich niet aan de Wet open overheid. Daar gaan wij niet mee akkoord en… pic.twitter.com/bBgevVtsor
— Vala van den Boomen (@ValavdBoomen) April 4, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Geheim
“Daarom zijn de rechtszaken van BVNL rondom het coronabeleid zo belangrijk,” benadrukt ze.
Binnenkort zit de partij van oud-Kamerlid Wybren van Haga op het ministerie van VWS voor een hoorzitting over de correspondentie van het ministerie met het OMT.
Het ministerie beroept zich op de ‘persoonlijke levenssfeer’ van de OMT-leden om de berichten geheim te houden.
Controleren
“Nederland heeft er recht op te weten wat er door de mensen die het schadelijke coronabeleid bedachten en uitrolden, is gezegd en gedaan, en waarom,” aldus Van den Boomen.
“De Staat moet zich aan de Wet open overheid houden, zodat we kunnen controleren of wat ze deden wel rechtmatig en wat ze zeiden wel waar was.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Vlammend betoog noodlijdende ondernemer: ‘Er moet echt iets gaan gebeuren’
‘We moeten gewoon stoppen met het koninklijk huis, vooral in Nederland’
“Cannabis werkt angstremmend en stimuleert luchtstroom naar de longen”
Buitenaardsen mogelijk dichterbij dan we ooit dachten
Indiase minister van Financiën: Buitenaardse intelligenties bestaan
VIDEO: Ongeneeslijk zieke Annabel ‘genezen na bezoek aan de hemel’
Hugo de Jonge wil niet leren van het verleden. Begint alles weer van voren af aan?
D66 en GroenLinks laten ware aard zien. Zo zetten ze de democratische beginselen aan de kant
Wybren van Haga woedend over paniek-lockdown: ‘Dit is misdadig’